środa, 12 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyTo już pewne! Będą zestawy LEGO Avatar!

To już pewne! Będą zestawy LEGO Avatar!

Potwierdzają się plotki sprzed kilku tygodni, że w drugiej połowie roku pojawią się sety LEGO Avatar nawiązujące do słynnego filmu.

O Avatarze z 2009 roku można pisać wiele. Obraz Jamesa Camerona kosztował z promocją ponad 400 mln dolarów. Film jest rekordzistą pod względem przychodów, zdobył też trzy Oskary. Był pierwszym pełnometrażowym filmem, w którym na taką skalę wykorzystano technologię 3D.

Teasera drugiej części filmu możemy spodziewać się już w maju, a w drugiej połowie – czterech nowych zestawów LEGO Avatar!

Będą nowe sety LEGO Avatar…

Potwierdzenie doniesień o tym, że duński koncern wypuści zestawy nawiązujące tematyką zarówno do pierwszej, jak i drugiej części filmu znaleźć możemy w wypowiedzi Stephanie Young, prezes ds. produktów konsumenckich, gier i wydawnictw w The Walt Disney Company.

W wywiadzie dla License Global, Young została zapytana, jakie projekty będą realizowane w ramach promocji i rozwoju marki Avatar (ma być łącznie pięć części filmu). Young stwierdziła: „Grupa LEGO będzie miała pełen wachlarz zestawów, które będą przedstawiać i odtwarzać główne sceny z pierwszej i drugiej części Avatara”.

…ale jakie?

To pierwsze tak bezpośrednie potwierdzenie plotek, które krążyły od kilku tygodni. Wstępne przewidywania pokazują, że na rynku pojawią się przynajmniej cztery zestawy. Póki co, znamy jedynie ich numery, przewidywaną liczbę klocków i cenę. Na dokładne tematy poszczególnych setów musimy jeszcze poczekać:

  • set 75571 – 560 elementów – przewidywana cena – 39,99 USD (ok. 169 zł)
  • set 75572 – 572 elementów – 59,99 USD (ok. 254 zł)
  • set 75573 – 887 elementów – 89,99 USD (ok. 381 zł)
  • set 75574 – 1212 elementów – 139,99 USD (ok. 583 zł)

Wiadomo już jednak także to, że – jeżeli plan wydawniczy LEGO się nie zmieni – nowe zestawy powinny zadebiutować w październiku.

Czekacie na te zestawy?

 

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE