spot_img
Strona głównaNewsyCo wypłynęło z LEGO? Omówienie ostatnich przecieków

Co wypłynęło z LEGO? Omówienie ostatnich przecieków

W sieci krążą leakowe zdjęcia kilkunastu ważnych, dużych zestawów. Czego się dowiedzieliśmy?

Istotna uwaga na początek – nie możemy opublikować leakowych fot ze względu na ograniczenia prawne. Nie ma też gwarancji, że zestawy, których zdjęcia mogliście zobaczyć pojawią się w tych wersjach i czy… pojawią się w ogóle. Część z nich ma zadebiutować w 2023, a część w przyszłym roku. To nadal są niepotwierdzone informacje, ale warto je poznać.

Władca Pierścieni

Zestaw 10316 Rivendell ma ukazać się w marcu i składać z 6167 klocków. Na nieoficjalnym, słabej jakości zdjęciu sprawia wrażenie pięknej konstrukcji prezentującej siedzibę elfów. Oprócz zabudowań z licznymi krużgankami, kilkoma wieżyczkami i szczegółowym dachem, mamy też kilka drzew, niewielkie mostki i rzekę. Wszystko w formie dioramy. Nie wiadomo jeszcze, ile i jakie minifigurki będą w tym zestawie. Ma on kosztować ok. 500 dolarów, czyli ponad 2100 złotych. Szczegóły powinniśmy poznać na dniach.

Pod koniec tego lub na początku przyszłego roku wydany ma być również set prezentujący Barad-Dur, czyli siedzibę Saurona. Według nieoficjalnych informacji zestaw ma mieć nieco ponad 80 cm wysokości, na szczycie oko Saurona, a w środku – lochy i zbrojownię. Liczba elementów ma przekroczyć 4 tysiące. Prawdopodobna cena to ok. 400-450 dolarów, czyli 1,7-1,9 tys. złotych.

Disney

Kilka zdjęciowych przecieków dotyczy setów serii Disney. Mamy otrzymać m.in. spore (ponad 30 cm wysokości) figurki Simby z Króla Lwa i Donalda w klasycznym marynarskim wdzianku. Podobno obie figurki mają mieć ruchome głowy. Obie też składają się z ponad tysiąca elementów i mają kosztować ok. 100 dolarów, czyli ok. 450 złotych. Na nieoficjalnych zdjęciach postacie prezentują się znakomicie – Simba grzecznie siedzi na tyłku, a Donald stoi na podstawce.

Diorama ze smokiem. Scenka przedstawia walkę na moście księcia Filipa na białym koniu ze Złą Wiedźmą (później znaną jako Diabolina), która przebrała formę smoka. Ta scena pojawiła się w kultowym filmie „Śpiąca królewna” z 1959 roku, który możecie zobaczyć m.in. na Disney+. W zestawie mamy dwie minifigurki – księcia oraz wiedźmy, a także całkiem sporego smoka, który – jak w filmie – ma filetowe elementy oraz zieje zielonym ogniem.

Zestaw składać się będzie z ponad 1200 klocków i kosztować ok. 100 dolarów, czyli ok. 450 złotych. Możliwe, że zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Dom Królewny Śnieżki – to może być absolutny hit. Mamy w nim minifigurki tytułowej bohaterki i siedmiu krasnoludków, co w samo w sobie może już skłonić fanów Disney’a do zakupu. Do tego mamy całkiem rozbudowaną chatkę z ciekawym ciemnopomarańczowym dachem i przekrzywionym kominem. Obok niej jest studnia i drzewo z białym pniem. Możliwe, że ten zestaw otrzymamy jeszcze w tym roku, z okazji 100-lecia Disney’a. Set składać się ma z ok. 2500 klocków, a jego prawdopodobna cena to ok. 250 dolarów, czyli 1-1,1 tys. złotych.

Harry Potter

Najciekawiej zapowiada się UCS przedstawiający Norę, czyli dom rodziny Weasleyów. Mieliśmy ją już w zestawach 4840 z 2010 roku i 75980 z 2020 roku. Tym razem ma to być zestaw kolekcjonerski, składający się z ponad 2300 elementów i 9 minifigurek. Ten set będzie miał ok. pół metra wysokości. Kosztować ma 250-300 dolarów, czyli 1-1,2 tys. złotych.

Set 75980 z 2020 roku (fot. LEGO)

Tiara Przydziału – cóż, zestaw przedstawia niezbyt widowiskową budowlę, a mianowicie „gadający kapelusz”, który dostaje każdy uczeń Hogwartu. To displey’owy, stojący na czarnej podstawce set. Średnica tiary to 25-30 cm. Cena to ok. 100 dolarów, czyli ok. 450 złotych. Raczej dla wytrwałych fanów serii niż dla budowniczych LEGO.

Średniowieczna wioska

To ukłon wobec osób, które kupiły już set LEGO 10305 Zamek rycerzy herbu Lew, ponieważ ma podobną do niego „modułową” konstrukcję. Otrzymujemy tak naprawdę kilka budynków (z fragmentami murów przypominających te z setu 10305), które można połączyć i złożyć tak, jak zamek. Mamy też otrzymać masę dodatków, m.in. osiem lub więcej figurek, stragan, drzewa, grządki z warzywami, oraz sporo zwierząt – krowę z cielakami, owce, konia, kota, kozę i ptaki. Set ma być spory, bo składać się z ponad 3200 klocków i kosztować powyżej 250 dolarów, czyli min. 1,1 tys. złotych.

UCS Barka Jabby

Kolejna po zestawach 6210 (z 2006 roku) i 75020 (z 2013 roku) barka Jabby. Tym razem w wersji UCS. Jej długość (60 centymetrów) i potężna liczba klocków (ponad 6 tysięcy) sugerują, że środku będzie masa miejsca na różne pomieszczenia i minifigurki. Niestety nie mamy wglądu do wnętrza, więc póki co to jedynie spekulacje. Set ma kosztować pół tysiąca dolarów, czyli ponad 2100 złotych.

Zestaw 75020 z 2013 roku (fot. LEGO)

Gotham

Wreszcie jakiś konkretny gest LEGO wobec fanów Batmana! To zestaw, który ma formę „grafiki” w ramce 77 x 32 cm (takie wymiary podaje PromoBricks.de). Przedstawia nocną panoramę Gotham City – sporo wieżowców, czerwone niebo, znak wywołania Barmana i duży napis z nazwą miasta. Set przypomina bardziej „Gwiaździstą noc” Vincenta van Gogha (21333) niż zestawy serii Art, ponieważ ta klockowa grafika jest w pewnym zakresie w 3D, a do jej zbudowania wykorzystywane są także większe klocki. Mimo to, ten set będzie prawdopodobnie należeć do serii Art. Składać się ma z 3238 klocków i kosztować ponad 300 dolarów, czyli ponad 1200 złotych.

The Legend of Zelda: Drzewo Deku

Ten zestaw to nawiązanie do popularnej serii gier na Nintendo. Składać się będzie z ok. 1900 klocków. W pudełku znajdziemy instrukcje budowania dwóch wersji tego drzewa – z zielonymi i różowymi liśćmi. W zestawie są też trzy figurki. Set kosztować będzie minimum 200 dolarów, czyli 850 złotych.

Instytut Xaviera

Dwupiętrowa kwatera główna X-Men ma mieć 53 cm szerokości, 25 cm wysokości i 17 cm głębokości. To sugeruje, że w środku (którego na leaku nie widać) będziemy mieć sporo pomieszczeń. Przed domem jest ogrodzenie z ozdobną bramą wjazdową. Na fotkach widać 9 minifigurek, m.in. Magneto, Profesora X, Wolverine’a, Mystique, Storm i Emmy Frost. Zestaw ma składać się z 3122 elementów i kosztować 300 dolarów, czyli ponad 1200 złotych.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE