spot_img
Strona głównaNewsyCztery ostatnie w tym roku premiery LEGO

Cztery ostatnie w tym roku premiery LEGO

Od wtorku na stronie LEGO dostępne są cztery nowe sety, które nawiązują do kultury chińskiej.

Poniższe zestawy mają charakter „ekskluzywny”, co oznacza, że będą do zdobycia jedynie na stronie LEGO i oficjalnych sklepach Duńczyków:

LEGO 80110 Model kolekcjonerski na nowy rok księżycowy

fot. LEGO

W tym typowo display’owym zestawie mamy dwa modele z elementami, które są nawiązaniem do kultury Państwa Środka. Jeden z nich zawiera złote sztabki w tradycyjnym stylu Yuan Bao, karpia koi na szczęście, czerwone kieszonki symbolizujące życzenia i pomyślność oraz pozdrowienie „Zhao Cai Jin Bao”, które przyciąga do domu szczęście i skarby. Drugi model zawiera duży kwiat piwonii, małe kwiaty piwonii oraz pozdrowienie „Hua Kai Fu Gui”, oznaczające dobrobyt i szczęście.

Każdy z modeli ma 21 cm wysokości, 21 cm szerokości i 8 cm głębokości. Zestaw składa się z 872 klocków. Cena katalogowa to 379,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

LEGO 80111 Parada z okazji nowego roku księżycowego

fot. LEGO

Tu intencje twórców są łatwiejsze do zrozumienia dla Europejczyków. Set odtwarza radosną atmosferę tradycyjnej chińskiej parady. Mamy trzy platformy, które można połączyć. Na pierwszej znajduje się figurka królika, co jest oczywistym nawiązaniem do Roku Królika. Druga to platforma z doboszem, a trzecia jest poświęcona LEGO.

fot. LEGO

Do tego mamy aż 18 minifigurek, w tym artysty w stroju królika, dwóch artystów w maskach, pięciu muzyków z instrumentami i postaci LEGO przebranych za Monkie Kida, pirata, astronautę i rycerza.

Zestaw składa się z 1653 elementów. Katalogowa cena to 479,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

10411 LEGO Poznaj kulturę chińską

fot. LEGO

Mamy tu masę nawiązań do kultury Chińczyków, m.in. lampiony, napisy w języku chińskim, maski, woki, chińskie instrumenty, figurki w chińskich strojach itp.

Składa się z 124 klocków, a jego cena katalogowa to 369,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

LEGO 40648 Pachira

fot. LEGO

Angielska nazwa „money tree” w naszej wersji językowej to nie „drzewko pieniędzy”, czy „drzewko pieniężne”, a po prostu „pachira”, czyli nazwa rośliny. Nie oddaje to do końca charakteru tego setu, bo pachira to po prostu zielsko, a dostajemy zielsko z elementami nawiązującymi do dobrobytu, bogactwa itp. Plastikowe drzewko ma 16 cm wysokości i jest ozdobione 20 mandarynkami, 14 czerwonymi kopertami i 10 monetami.

Set składa się 336 elementów. Cena katalogowa to 119,99 złotych. Więcej na stronie LEGO.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE