poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaHistoriaDekada plastikowej przyjaźni. LEGO Friends kończy 10 lat

Dekada plastikowej przyjaźni. LEGO Friends kończy 10 lat

Sukces serii LEGO Friends jest niekwestionowany. Od 2012 roku miliony dziewczynek (i pewnie kilku chłopców) na całym świecie sięgają każdego dnia po klocki LEGO Friends i tworzą kolejne przygody w Heartlake. Z okazji jubileuszu duński koncern ujawnił rysunki projektantów tej serii i wypuścił okolicznościowe zestawy.

Są ludzie, dla których „Friends” to serial o sześciorgu nowojorczyków. I to się na szczęście nie zmieni! Jednak dla pań w wieku 20 lat i młodszych zachwyt zestawem 21319 Central Perk jest przejawem zainteresowania archeologią. Trudno się im dziwić, bo od dekady otrzymują świetne zabawki w fioletowych pudełkach.

Zbadany rynek

Trzeba przyznać, że przygotowując tę serię LEGO wykonało kawał dobrej roboty. Jak przypomniała Rosario Costa, design director w grupie LEGO, przez cztery lata firma prowadziła badania wśród młodych dziewczynek, jakie sety zapewniłyby im dobrą zabawę. Rosario zapewnia, że dla dziewczynek kluczowe były takie kwestie, jak: przyjaźń, ciekawość świata, pewność siebie, kreatywność, opieka na zwierzętami itp. itd. Można w tym momencie pozwolić, by rydwan szydery się rozpędził, ale prawda jest taka, że Costa to doświadczona projektantka, w setach rzeczywiście przewijają się kwestie społeczne, a seria Friends odniosła sukces.

Świat Heartlake dla wielu dziewczynek stał się ich światem

Dlatego koncern wprowadził nowy typ postaci – „minilaleczkę” zaprojektowaną w tej samej skali co klasyczna minifigurka LEGO, ale bardziej szczegółową i realistyczną niż wcześniej. Wprawdzie nie sięgnie po nią dorosły fan LEGO, ale dziewczynki za nimi szaleją.

Od dziesięciu lat historia LEGO Friends koncentruje się na codziennym życiu pięciu głównych bohaterów fikcyjnego miasta Heartlake. Każda z przyjaciółek – Olivia, Mia, Andrea, Stephanie i Emma mają różne cechy i zainteresowania, a zestawy do budowania zostały zaprojektowane tak, aby zaprosić dzieci do różnych części miasta – centrum, przedmieścia, plaży, kempingu, gór itp.

Teraz możecie zobaczyć, jak wyglądała praca nad postaciami i poszczególnymi setami. Z okazji dziesięciolecia LEGO ujawniło wstępne rysunki z okresu projektowania.

fot. LEGO

Zestawy na 10. rocznicę

Z okazji 10. rocznicy grupa LEGO wprowadza osiem nowych zestawów LEGO Friends:

Niektóre z tych zestawów zostaną najprawdopodobniej wycofane pod koniec tego roku. Zobaczcie, które na liście wycofań LEGO 2022.

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE