spot_img
Strona głównaNewsyDwie kolejne roślinki w LEGO Botanical Collection?

Dwie kolejne roślinki w LEGO Botanical Collection?

Na Instagramie pojawiły się zdjęcia dwóch potencjalnych nowych setów z serii LEGO Botanical Collection.

Botanical to część rodziny Creator Expert. Roślinne zestawy sprawdzają się doskonale jako prezenty, a po wybudowaniu prezentują się świetnie. Dlatego ich popularność rośnie.

Kolejne roślinki w LEGO Botanical Collection

Dotychczas wśród roślinek Botanical od LEGO mamy następujące zestawy: Drzewko bonsai (10281), Strelicja królewska (10289) i Bukiet kwiatów (10280).

Teraz dołączyć do nich mają Orchidea i Sukulenty. Jeżeli nie wiecie, czym są sukulenty, to nie jesteście sami. Ale jak wyczytałem, to rośliny, które przystosowały się do życia w warunkach ograniczonej dostępności wody. Ich najbardziej znanym reprezentantem jest kaktus.

Co już wiemy o nowych zestawach?

Informacja o dwóch nowych setach nie jest jeszcze potwierdzona. Czerpiemy ją jedynie ze zdjęć pudełek, które ukazały się na kilku kontach na Instagramie.

Orchidea ma mieć numer 10311 i składać się z 608 klocków, a kompozycja kilku roślin – sukulentów będzie miała numer 10309, a w pudełku znajdziemy 771 elementów. Zdjęcie na pudełku drugiego z tych zestawów sugeruje, że będzie miał on formę „dioramy”.

Według nieoficjalnych zapowiedzi zestawy premierę będą miały już pierwszego maja i kosztować będą 49,99 dolarów (w Polsce prawdopodobnie 229,99 zł).

Jak się Wam podobają te zestawy?

Zdjęcia pochodzą Instagrama BrickFindera.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE