poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyDzień Mario. Zapowiedź zamku i Donkey Konga

Dzień Mario. Zapowiedź zamku i Donkey Konga

10 marca LEGO organizuje „Dzień Mario”. To okazja do prezentacji nowych setów serii LEGO Super Mario.

Wprawdzie „Dzień Mario” nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a na ulicach nie organizowane są barwne pochody, ale mimo to w tym roku dowiedzieliśmy się dwóch ciekawych rzeczy. Pierwszą jest zapowiedź nowego zestawu rozszerzającego LEGO 71423 Walka w zamku Dry Bowsera, a drugą zapowiedź pojawienia się Donkey Konga w jednym lub wielu przyszłych setach.

Zamek Dry Bowsera

To składający się z 1321 elementów zestaw. Z klocków zbudujemy zamek, który ma wejście w kształcie szczęki Bowsera, dźwig do uratowania Purple Toada z pułapki i obalenia Dry Bowsera, płetwy do pokonania Kościanego Kwiatka Piranii i Bone Goomby, funkcję ataku Magmaargh, siłownię, tajne wejście, tajną salę strategiczną, blok z kluczem i blok ze skrzynią skarbów.

Moduł w podstawowej konfiguracji ma 27 cm wysokości, 46 cm szerokości i 31 cm głębokości. W pudełku jest też pięć postaci – Dry Bowser, Magmaargh, Kościany Kwiatek Pirania, Bone Goomba i Purple Toad.

Zestaw katalogowo kosztuje 499,99 zł i ma być dostępny od 1 sierpnia. Więcej na stronie LEGO.

Donkey Kong nadchodzi

Pojawiła się też informacja, że w zestawach LEGO Super Mario pojawi się Donkey Kong. Tyle faktów. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie on w jednym secie, czy w kilku.

fot. LEGO

Być może zobaczymy, go już latem, gdy pojawić się mają zestawy o numerach: 71420, 71421, 71422, 71424, 71425. Możliwe jednak, że trzeba będzie poczekać do grudnia, gdy na rynku ma zadebiutować duży zestaw 18+ LEGO 71426.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE