poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyJak będzie wyglądał Polaroid? Więcej informacji

Jak będzie wyglądał Polaroid? Więcej informacji

Zestaw 21345 Polaroid Onestep SX-70 ma ukazać się w styczniu przyszłego roku. To ciekawy set, który mieliśmy okazję już zobaczyć.

Mamy kilka zdjęć tego zestawu, ale ze względu na obostrzenia LEGO nie możemy ich niestety upubliczniać. Możemy go natomiast opisać.

LEGO 21345 Polaroid Onestep SX-70 to model aparatu, który składa się z 516 elementów i ma kosztować ok. 360 zł. Set dość znacznie różni się od modelu zgłoszonego w ramach LEGO Ideas.

fot. LEGO Ideas

Kolory w ostatecznym produkcie zostaną zachowane – front aparatu jest biały, a reszta konstrukcji czarna. Na froncie mamy (niestety) dwie czarne naklejki z białymi napisami „POLAROID LAND CAMERA” oraz „OneStep”. Inne elementy są podobne jak w oryginalnym aparacie, m.in. wizjer czy obiektyw. Mamy też charakterystyczny logotyp przypominający tęczę, choć w projekcie wyglądał na naklejkę, a w gotowym produkcie jest zbudowany z klocków. Aparat jest szeroki na 12 studów i głęboki na 16 studów. Nie widać na nim mocowania do paska, które było w oryginalnym projekcie.

Znaczną różnicą jest system wkładów. W projekcie z aparatu „wyjeżdża” składające się z klocków „zdjęcie”. W ostatecznym zestawie są to tekturowe bądź plastikowe (trudno rozstrzygnąć na podstawie fot), płaskie „zdjęcia”. Dostaniemy ich przynajmniej trzy. Jedno przedstawia LEGO House z zewnątrz, na drugim jest kobieta z filiżanką i czymś do jedzenia na tle portu, po którym pływają żaglówki, a na trzecim mężczyzna w garniturze, który przegląda coś co wygląda na film do aparatu. Na podstawie zdjęć nie możemy rozstrzygnąć, jak dokładnie będzie działał system wysuwania „fotek” z aparatu, i czy w ogóle takowy będzie.

Do tego dostaniemy także białą kasetkę na „zdjęcia” SX-70 Film (o szerokości 10 studów). Połowa jej frontu to logotyp Polaroida, a na górze jest napis „Time-Zero Supercolor SX-70 Land Film”. W odróżnieniu od projektu zajmuje on połowę, a nie całą szerokość kasetki.

Planujecie zakup tego aparatu?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE