wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyJakie atrakcje LEGO szykuje na święta? Pojawi się m.in. nowy kocyk

Jakie atrakcje LEGO szykuje na święta? Pojawi się m.in. nowy kocyk

Wprawdzie do Gwiazdki jeszcze – mówiąc dość oględnie – nie za blisko, ale mamy już coraz więcej szczegółów dotyczących gratisów, które mogą się w tym okresie pojawić.

Dotychczas wiedzieliśmy o trzech GwP, które mają mieć stricte świąteczny klimat:

  • LEGO 40603 Horse & Cart – 153 elementy – zaprzęg koni w świątecznym stylu. W zestawie przynajmniej jedna minifigurka.
  • LEGO 40604 Świąteczne bombki – 182 elementy – zestaw zawiera 3 bombki – czerwoną, żółtą i zieloną.
  • LEGO 40611 – 214 elementów – prawdopodobnie to set z ozdobami na choinkę.

Teraz do tej listy możemy dopisać kolejne rzeczy. Niestety nie wiadomo, czy będą to gratisy, które dostaniemy jedynie na stronie LEGO, czy też u innych większych sprzedawców (np. w Media Expert czy Empiku).

Tak, czy inaczej spodziewać się możemy nowego świątecznego koca. W zeszłym roku był to LEGO 5007622 Polarowy koc, który był do wzięcia na stronie LEGO za zakupy za minimum 920 zł. W tym roku koc także będzie polarowy, ale ma mieć motyw typowo świąteczny. Koc będzie w kolorze czerwonym z wzorem białych gwiazdek i złożonych z malowanych klocków lasek choinkowych. Jego wymiary to 1,27 na 1,58 metra.

Gratisem ma być także bombka w kolorze turkusowym z napisem „2023”, białymi gwiazdkami i wzorem złożonym z kilku namalowanych klocków. Bombka będzie prawdopodobnie otwierana, ale nie widamo, co będzie zawierać. Będzie też miała czerwoną, świąteczną wstążkę i będzie zapakowana w kartonik.

W zeszłym roku dość nieoczywistym prezentem do zakupów na stronie LEGO w okresie przedświątecznym był Zestaw do pieczenia LEGO (5007685). W tym roku będą prawdopodobnie to dwa fartuszki do pieczenia we świąteczne wzory. Większy (z dominującym kolorem czerwonym) ma być w rozmiarze odpowiednim dla osoby starszej, a mniejszy (z dominującym kolorem zielonym) – dla dziecka. Oba mają mieć kieszenie na drobne przedmioty.

Wśród świątecznych gratisów może pojawić się także materiałowa biała torba na ramię ze świątecznym wzorem.

To wstępne i niepotwierdzone jeszcze doniesienia, więc numery poszczególnych gratisów i progi zakupowe nie są jeszcze znane. Damy Wam znać, gdy pojawi się więcej szczegółów.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE