spot_img
Strona głównaNewsyJest pierwszy przeciek, jak będzie wyglądał nowy LEGO pociąg towarowy

Jest pierwszy przeciek, jak będzie wyglądał nowy LEGO pociąg towarowy

W sieci pojawiło się pierwsze (niestety niewyraźne) zdjęcie nowego zestawu 60336 LEGO Pociąg towarowy. Set ma ukazać się na rynku w czerwcu.

Ostatni pociąg towarowy od LEGO o numerze 60198 ma już 4 lata i w czerwcu odejdzie na zasłużoną emeryturę. Zastąpi go nowy skład, którego zdjęcie opublikował portal StoneWars.de.

W nowym zestawie LEGO City Pociąg towarowy?

Nowe set o numerze 60336 ma wjechać na rynek 1 czerwca. W zestawie będziemy mieli lokomotywę i trzy wagony. W pierwszym wagonie przewożona ma być stacja ładowania samochodów elektrycznych, w drugim – rośliny, a trzecim – samochody (dwa są w zestawie).

W komplecie mamy także samochód do rozładunku pociągu, sześć minifigurek oraz tory. 33 segmenty torowe dadzą owal oraz bocznicę kolejową. Oczywiście będzie można je łączyć z torowiskiem z poprzednich setów.

Ile to będzie nas kosztować?

Zestaw ma składać się z 1153 elementów, czyli o 73 części mniej niż jego poprzednik. Będzie napędzany silniczkiem PoweredUp i będzie wydawał zarówno dźwięki, jak i sygnały świetlne. Sterowanie nim będzie możliwe za pomocą pilota lub smartphona/tabletu.

Pociąg ma mieć 90 cm długości, sześć cm szerokości i 9 cm wysokości.

Kosztować będzie 179,99 euro, czyli ok. 840 złotych.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO City. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE