spot_img
Strona głównaNewsyKolejny MOC z LEGO przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę

Kolejny MOC z LEGO przeciwko rosyjskiej agresji na Ukrainę

Dzień Zwycięstwa w Rosji to idealny moment, aby pokazać porażkę tego państwa w Ukrainie. To zrobił m.in. Stefan Johansson swoim projektem „Wiosenne żniwa w Ukrainie”.

Ukraińcy od końca lutego nie tylko stawiają dzielny opór rosyjskim agresorom, ale też w wielu miejscach frontu przejmują inicjatywę.

Ludzie na całym świecie okazują im wsparcie, zarówno w wymiernej formie materialnej, jak i duchowej. Wśród tych drugich są konstruktorzy LEGO. Opracowują swoje modele, które są odpowiedzią na idiotyzmy podawane przez rosyjską propagandę. Jednym z nich jest Stefan Johansson, który skonstruował model ukraińskiego ciągnika, wyciągającego z bagien zniszczony rosyjski czołg. Swoją pracę nazwał „Wiosenne żniwa w Ukrainie”. Mamy tu charakterystyczną dla tej wojny scenę – ukraiński traktor, dwoje rolników, którzy podczepiają do niego łańcuch, by wyciągnąć z bagien zniszczony rosyjski czołg. Obok rosną słoneczniki, które również są jednym z symboli ukraińskiego oporu. Więcej zdjęć możecie zobaczyć na Flickru.

W akcję włączają się się także polscy artyści. Pisałem TUTAJ>> o grafice ilustratora i plakacisty Pawła Jońcy, który zaprojektował plakat „Russian bear”, przedstawiający niedźwiedzia nadeptującego na klocek LEGO. Swoją pracę udostępnił charytatywnie, prosząc o przesyłanie pieniędzy na pomoc dla Ukraińców. Ten niezwykły plakat możecie zdobyć wpłacając dowolną sumę w ramach skarbonki „Plakat Russian bear dla Ukrainy”. W mailu z podziękowaniem za wsparcie znajdziecie link z plakatem do pobrania w dużej rozdzielczości.

Jeżeli chcecie pomóc Ukraińcom, to warto wejść na stronę rządową, gdzie jest lista zweryfikowanych zbiórek pieniężnych.

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE