sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyLEGO Back to the Future DeLorean DMC-12. Powrót „Powrotu do przyszłości”?

LEGO Back to the Future DeLorean DMC-12. Powrót „Powrotu do przyszłości”?

To wciąż plotka, ale coraz częściej powtarzana. Czy w kwietniu fani „Powrotu do przyszłości” będą mogli kupić zestaw LEGO Back to the Future DeLorean DMC-12?

DeLorean DMC-12 to jedyne dziecko DeLorean Motor Company. Ten dwuosobowy sportowy samochód był produkowany w latach 1981-1983. Wówczas zachwycał designem i charakterystycznymi, otwieranymi do góry drzwiami. Rynku jednak nie podbił, ale dzięki filmowej trylogii „Powrót do przyszłości” (1985-1990), w której „zagrał” wehikuł czasu, zyskał nieśmiertelność.

LEGO Back to the Future DeLorean DMC-12 – co już wiemy?

Tyle obowiązkowego wstępu. Model tego samochodu mogliśmy już zbudować z klocków LEGO. W 2013 roku na rynku pojawił się set o numerze 21103 (zdjęcie setu to główna grafika tego tekstu). Replikę wehikułu czasu można było złożyć z 401 elementów.

Według niemieckiego portalu StoneWars.de, tym razem duński koncern planuje podejść do tematu poważniej. Nowy set Creator Expert ma składać się bowiem z aż ponad 1800 elementów. Niemiecki serwis informuje, że set ma zawierać baterie, co sugeruje, że będzie zawierać przynajmniej jeden świecący klocek, który znamy m.in. z setu 42127 Batmobil Batmana. Świecący klocek/klocki mają nawiązywać do umożliwiającego podróże w czasie filmowego „kondensatora strumienia”.

https://www.youtube.com/watch?v=dx7UWaqQI_U

Ile to będzie kosztować?

Według doniesień medialnych zestaw ma kosztować 179,99 euro, czyli 860 złotych. To może sugerować, że skala modelu będzie porównywalna do setu 10274 Ghostbusters ECTO-1. Ja czekam na oficjalne potwierdzenie i sam zestaw. A Wy?

 

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Creator Expert. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE