sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyLEGO Lightyear - trzy nowe sety dla małych lub wytrwałych

LEGO Lightyear – trzy nowe sety dla małych lub wytrwałych

Czekacie na film animowany „Lightyear” i związane z nim nowe sety LEGO? Nie? Pewnie dlatego, że LEGO Lightyear to zdecydowanie propozycja dla dzieciaków.

LEGO wykorzystuje niemal każdą szansę by zarobić. I to, co nam się niekoniecznie musi podobać, na innych rynkach się sprawdza. Przykładem może być seria Toy Story, która w Polsce nie ma za wielu fanów, a w USA i w niektórych zachodnich krajach została przyjęta bardzo dobrze. Jednak za dwa miesiące możecie być zmuszeni przez swoje pociechy do zakupu nowych klocków.

Przygody Buzza

Film animowany „Lightyear” (polski tytuł „Buzz Astral”) ma być spin-offem serii „Toy Story”, opowiadającym o przygodach astronauty Buzza Astrala, który stał się wzorem do stworzenia zabawki Buzza.

Pewnie wszyscy czterolatkowie oblizują się pożądliwie, ale dla mnie brzmi to dość enigmatycznie, a zwiastun w żaden sposób nie przypomina „Czasu apokalipsy” czy „2001: Odysei kosmicznej”.

Tak czy inaczej film, który w polskich kinach ma się pojawić 17 czerwca, pewnie odniesie komercyjny sukces, a LEGO wypuszcza związane z nim zestawy.

LEGO Lightyear – trzy nowe zestawy

To tyle nikomu niepotrzebnego wstępu. Przejdźmy do klocków. 24 kwietnia pojawią się trzy nowe zestawy nawiązujące do filmu. Jeżeli sen z powiek spędza zastanawianie się, jak wygląda pościg za Zyklopem, czy starcie z Zurgiem, to nowe sety są dla Was!

Na rynku pojawią się następujące sety:

LEGO Lightyear – 76830 Pościg za Zyklopem

To prosty, złożony z 87 elementów zestaw dla dzieciaków od 4. roku życia. W pudełku są minifigurki Buzza Astrala i Izzy w kosmicznych hełmach i pancerzach, a także ruchomy mech do zbudowania i trzy rodzaje broni, m.in. miotacz dysków, czymkolwiek on jest.

LEGO Lightyear Disney 76830 Pościg za Zyklopem
fot. LEGO

LEGO Lightyear – 76831 Starcie z Zurgiem

To już nieco bardziej złożony zestaw, dlatego przeznaczony dla dzieci w wieku 7 lat i starszych. Mamy w nim minifigurki Buzza, Izzy, a także kota Soxa i mecha Imperatora Zurga (ma ok. 14 cm). Stawką tegoż mrożącego krew w żyłach pojedynku jest ogniwo paliwowe, a to prawdopodobnie wysoka stawka.

LEGO Lightyear Disney 76831 Starcie z Zurgiem
fot. LEGO

LEGO Lightyear – 76832 Statek kosmiczny XL-15

I na koniec – że się tak wyrażę – perła w koronie. Statek kosmiczny dla ośmiolatków i starszych. To bardziej skomplikowany zestaw (497 elementów). Po wybudowaniu ma ok. 15 cm wysokości, 27 cm długości i 18 cm szerokości. Kokpit statku jest otwierany (zmieści minifigurkę). W zestawie są też cztery postacie z filmu (trzy minifigurki i kot) i trzy rodzaje broni, w tym wyrzutnia rakiet „Mr. Boom” (dobrze, że LEGO konsekwentnie unika promowania broni i przemocy). W komplecie jest też podstawka z plakietką informacyjną.

LEGO Lightyear Disney 76832 Statek kosmiczny XL-15 76832
fot. LEGO

 

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE