sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyMiasteczko Halloween i londyńska budka telefoniczna będą setami LEGO

Miasteczko Halloween i londyńska budka telefoniczna będą setami LEGO

W środę poznaliśmy wyniki drugiego przeglądu LEGO Ideas 2022. Wybrane zostały dwa zestawy.

Komisja LEGO oceniła 51 projekty fanów, które od maja do września 2022 roku zdobyły 10 tys. głosów na platformie LEGO Ideas. Duński koncern wyda dwa zestawy.

Miasteczko Halloween

To projekt Simona Scotta (Tvrulesmylife), bazujący na filmie Tima Burtona „Miasteczko Halloween” (ang. „The Nightmare Before Christmas”) z 1993 roku. W centrum znajduje się dom Jacka Skellingtona – głównego bohatera filmu. Wewnątrz są trzy pomieszania: salon z fotelem i kominkiem, sypialnia na poddaszu i pokój, w którym Jack stworzył własną interpretację Świąt Bożego Narodzenia. Po prawej stronie mamy fontannę i budynek przypominający ratusz, a po lewej – cmentarz. Do tego masa detali i osiem minifigurek, m.in. Jacka Skellingtona i Sally.

Szczegóły tego projektu znajdziecie tutaj>>.

fot. LEGO Ideas

Londyńska budka telefoniczna

Projekt Johna Crampa (Bricked1980) przedstawia model charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej, zaprojektowanej specjalnie dla Londynu w 1924 roku. Sam pomysł może nie zachwyca, ale ważne są detale – otwierane jak w oryginale drzwi, staroświecki telefon, kilka plakatów i tablic informacyjnych w stylu vintage. Obok budki jest skrzynka pocztowa, latarnia uliczna i donica z kwiatami.

Szczegóły tego projektu znajdziecie tutaj>>.

fot. LEGO Ideas

Oba projekty zostaną teraz nieco zmodyfikowane przez projektantów LEGO. Nie wiadomo jeszcze, kiedy trafią do sprzedaży i ile będą kosztować.

Wyniki trzeciej tury LEGO Ideas 2022 (zgłoszenia między wrześniem 2022 a styczniem 2023) poznamy latem.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE