sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyOrchidea z serii LEGO Botanical Collection już w sprzedaży!

Orchidea z serii LEGO Botanical Collection już w sprzedaży!

Doniesienia o dwóch nowych setach z serii LEGO Botanical Collection potwierdziły się. Zestawy LEGO 10311 Orchidea i 10309 Sukulenty są już na stronie sklepu LEGO, a orchideę można zamówić w przedsprzedaży.

Botanical to część rodziny Creator Expert. Roślinne zestawy sprawdzają się doskonale jako prezenty, a po wybudowaniu prezentują się świetnie. Dlatego ich popularność rośnie.

Kolejne roślinki w LEGO Botanical Collection

Dotychczas wśród roślinek Botanical od LEGO mieliśmy następujące zestawy: Drzewko bonsai (10281), Strelicja królewska (10289) i Bukiet kwiatów (10280).

Tydzień temu pojawiła się informacja, że dołączyć do nich mają Orchidea i Sukulenty. W czwartek oba sety pojawiły się na stronie LEGO. I mimo że oficjalny debiut mają mieć 1 maja, to jeden z nich – orchideę można już zamawiać w przedsprzedaży. Oba są dostępne w przedsprzedaży jedynie w USA.

Zarówno LEGO 10311 Orchidea, jak 10309 Sukulenty kosztują 239,99 zł.

Zestaw LEGO 10311 Orchidea

Inspirowany prawdziwymi orchideami model ma pięć liści u podstawy oraz dwa ruchome korzenie powietrzne, które nadają roślinie realistyczny wygląd. Niebieski żłobkowany wazon złożony z klocków można wypełnić brązowymi elementami imitującymi podłoże z kory, w którym rosną prawdziwe orchidee.

Plastikową roślinkę można ustawić na różne sposoby, przesuwając jej łodygi, kwiaty, korzenie i liście. Łodygi można też całkowicie przebudować, tworząc nowe układy kwiatów.

Po wybudowaniu roślinka ma ok. 39 cm wysokości, 30 cm szerokości i 24 cm głębokości.

Zestaw LEGO 10309 Sukulenty

Każdy z dziewięciu sukulentów o różnych kształtach, teksturach i kolorach znajduje się we własnej niewielkiej doniczce. Można je więc grupować, aby stworzyć z nich jedną ozdobę, albo ustawić osobno.

Ten model ma ok. 13 cm wysokości, 17 cm szerokości i 17 cm głębokości.

 

Jak się Wam podobają te zestawy?

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Część linków to linki afiliacyjne. Kupując za ich pośrednictwem wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE