spot_img
Strona głównaHistoriaNowe opakowania kolekcjonerskich minifigurek

Nowe opakowania kolekcjonerskich minifigurek

W połowie przyszłego roku zadebiutują nowe opakowania kolekcjonerskich minifigurek. Kartonowe pudełka zastąpią dotychczasowe plastikowe woreczki. Z punktu widzenia ekologii to krok w dobrym kierunku, ale dla wielu kolekcjonerów to udręka.

Początkowo plan był prosty – foliowe torebki miały zostać zastąpione papierowymi odpowiednikami. Testy wykazały jednak, że cienki papier nie stanowiły wystarczającej ochrony i te torebki są po prostu zbyt podatne na rozdarcia.

Ostatecznie foliowe woreczki zostaną zastąpione papierowymi boxami. Niestety, ich wprowadzenie oznacza koniec „macanek”, czyli popularnej wśród fanów metody wyczuwania dotykiem charakterystycznych kształtów minifigurek przed ich kupnem.

nowe opakowania kolekcjonerskich minifigurek

Nowe opakowania kolekcjonerskich minifigurek mają pojawić się w połowie przyszłego roku. Dlatego seria 23, której premierę zaplanowano na 1 września, będzie zapakowana jeszcze w stare woreczki.

fot. LEGO

O nowych opakowaniach poinformował portal Brickset.

Jak się Wam podoba to rozwiązanie?

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE