środa, 12 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaHistoriaO LEGO VIDIYO miało być głośno. Seria odchodzi jednak w ciszy

O LEGO VIDIYO miało być głośno. Seria odchodzi jednak w ciszy

Już niemal połowa z 15 zestawów LEGO Vidiyo jest niedostępna na stronie duńskiego producenta klocków. Seria odchodzi w zapomnienie.

Wydaje się, że zamysł był dobry – mariaż klocków z muzyką i w ten sposób twórczy rozwój dzieciaków. Seria, która zadebiutowała w lutym 2021 roku, w październiku rok później jednak dogorywa. I to tylko dlatego, że LEGO sztucznie przedłużyło jej żywot o 12 miesięcy.

Miało być pięknie…

Seria miała być propozycją dla dzieciaków w wieku 7-10 lat, które przy pomocy „bitboxów”, „bandmates” i „bitbitów” mogły tworzyć swoje teledyski. Bitboxy to klockowe pudełka (sceny) z minifigurkami oraz przypominającymi miniokładki albumami – bitbitami. Było ich sześć, każdy reprezentujący inny gatunek muzyczny. Dzieciaki mogły sięgnąć także po bandmates – kolekcjonerskie minifigurki i dodatkowe bitbity. Połączenie klocków z aplikacją umożliwiało wirtualną zabawę podczas nagrywania teledysków. W aplikacji było sporo znanych piosenek, m.in. „Superhero” Viki Gabor, ambasadorki LEGO, dzięki któremu wygrała 17. Eurowizję Junior.

fot. LEGO

LEGO VIDIYO zostało przetestowane przez ponad 1500 rodzin w Ameryce Północnej, Europie i Azji, a reakcja, jaką zaobserwowaliśmy, była niesamowita – dzieci i rodzice byli podekscytowani możliwością ożywienia minifigurek LEGO w ich własnych teledyskach. Teraz, gdy LEGO VIDIYO jest już dostępne, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co młodzi twórcy mają w zanadrzu! – mówił na początku zeszłego roku William Thorogood, wiceprezes i producent wykonawczy w Grupie LEGO.

…a wyszło słabo

Niestety, William niewiele zobaczył, bo coś poszło nie tak. Trudno powiedzieć, co. Wprawdzie figurki były dość fajne, ale wielu użytkowników zgłaszało, że apka się wiesza. Poza tym, może po prostu klocki jednak nie pasują do muzyki, bo przecież albo składasz klocki, albo nagrywasz teledysk.

Tak czy inaczej seria LEGO VIDIYO odchodzi w zapomnienie. Wycofane zostały już następujące zestawy:

Dwa kolejne – 43108 i 43110 – mają status „chwilowo niedostępne”, co w tym przypadku oznacza, że ich też prawdopodobnie już nie zobaczymy.

Większość zestawów nadal można kupić za grosze.

Seria ma ostatecznie dokonać żywota w grudniu. Będziecie za nią tęsknić?

fot. LEGO

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE