spot_img
Strona głównaNewsyNowe dioramy LEGO Star Wars pojawiły się na stronie LEGO

Nowe dioramy LEGO Star Wars pojawiły się na stronie LEGO

Zestawy LEGO 75352 Diorama: sala tronowa Imperatora i LEGO 75353 Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor zostały wydane z okazji 40. rocznicy „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Nowe dioramy zadebiutują 1 maja, ale można je już zamówić w przedsprzedaży. Poniżej wszystkie szczegóły i sporo zdjęć.

LEGO 75352 Diorama: sala tronowa Imperatora

fot. LEGO

Pierwszy set to LEGO 75352 Diorama: sala tronowa Imperatora. Składa się z 807 elementów. Wbrew wcześniejszym doniesieniom są jedynie trzy, a nie pięć minifigurek. To Palpatin na tronie z dwoma elementami błyskawic Sithów, a także walczący ze sobą na miecze świetlne Darth Vader i Luke Skywalker.

Z ciekawostek konstrukcyjnych są: okno Gwiazdy Śmierci (zaprojektowane specjalnie do tego zestawu) oraz obrotowy tron Imperatora Palpatine’a.

Diorama ma 17 cm wysokości, 21 cm szerokości i 17 cm głębokości. U jej podstawy jest tabliczka ze słowami Luke’a („Jestem Jedi, jak kiedyś mój ojciec”) oraz plakietką z logo 40. rocznicy „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Cena katalogowa to 479,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

LEGO 75353 Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor

fot. LEGO

Zestaw LEGO 75353 Diorama: Pościg na ścigaczu przez Endor składa się z 608 elementów. Z nich zbudujemy dioramkę, m.in. dwa duże drzewa i dwa ścigacze. Na jednym jest zwiadowca z blasterem, a na drugim – Luke z zielonym mieczem świetlnym i Leia z blasterem.

Wśród zielonych elementów mamy nowe klocki paproci. Do tego tabliczka ze słowami Luke’a Skywalkera w języku angielskim („Szybko! Zablokuj ich łącza komunikacyjne. Środkowy przełącznik!”) oraz z logo 40. rocznicy premiery „Gwiezdnych Wojen: Powrót Jedi”.

Diorama ma ponad 20 cm wysokości, 28 cm szerokości i 18 cm głębokości. Katalogowo kosztuje 379,99 zł. Więcej na stronie LEGO.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE