poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyPierwsza w Polsce aplikacja dla inwestorów LEGO. Co znajdziemy na app.faniklockow.pl?

Pierwsza w Polsce aplikacja dla inwestorów LEGO. Co znajdziemy na app.faniklockow.pl?

Jeżeli inwestujecie w klocki LEGO i Wasze portfolio jest już pokaźne, to z pewnością natrafiacie na problemy katalogowania i wyceny. Rozwiązaniem może być nowa aplikacja app.faniklockow.pl – jedyne takie narzędzie na polskim rynku.

Inwestowanie w klocki LEGO to nie tylko „czysty zysk”, ale też wiele wyzwań. Gdy biznes się rozwija, naturalnym krokiem jest korzystanie z narzędzi, które ułatwiają zarówno ewidencję posiadanych zestawów, jak i ocenę, kiedy dany set sprzedać. Niestety, rozwiązań, z których inwestorzy mogli korzystać było dotychczas niewiele. Zmienić to ma aplikacja app.faniklockow.pl, autorstwa zespołu Tomasza Franaszka.

Jak wykorzystać potencjał app.faniklockow.pl?

Korzystanie z aplikacji rozpoczyna się od założenia darmowego konta i stworzenia swojego wirtualnego magazynu z zestawami pod inwestycję (sety można dodawać pojedynczo, albo zaimportować ich listę). Na stronie głównej magazynu pojawia się zainwestowana kwota, szacowany zysk z inwestycji i całkowita wartość zestawów. Dla lepszego zobrazowania inwestycji dane te można śledzić na wykresie.

W szczegółach każdego zestawu znajdują się podstawowe informacje, jak: cena katalogowa, realna cena rynkowa, za którą można sprzedać zestaw, liczba elementów i minifigurek, czy bardzo ważna informacja dla inwestorów – przewidywana data wycofania zestawu. Jest też wykres z historią ceny na rynku polskim i zagranicznym, szacowana wartość minifigurek w zestawie, czy historia dostępności zestawu na stronie lego.com.

app.faniklockow.pl

Wśród głównych funkcji związanych z potencjalnymi zakupami mamy sekcje: „statusy”, „najtaniej na LEGO”, „zestawy pod inwestycję” i „przewidywane wycofania”.

W zakładce STATUSY znajdziemy sety, które na stronie LEGO mają status: „chwilowo niedostępne”, „wyprzedano”, „produkt wycofany”, „ostatnie zestawy”.

Bardzo cennych informacji – szczególnie, gdy do zakupów na stronie LEGO dodawane są GWP – dostarcza zakładka NAJTANIEJ NA LEGO. Tutaj są wszystkie te zestawy, które najtaniej można kupić na stronie lego.com po cenach katalogowych. Tych setów zazwyczaj nie znajdziemy w niższych cenach u dystrybutorów.

W zakładce ZESTAWY POD INWESTYCJE znajdują się te zestawy, którymi warto się zainteresować zanim znikną z produkcji. Na podstawie zagregowanych danych system wylicza optymalny moment zakupu. Wszystkie sety w tej zakładce mają planowane zakończenie produkcji w danym roku, a ich cena jest względnie atrakcyjna.

PRZEWIDYWANE WYCOFANIA to dział, w którym znajdziemy zestawy, które mają zaplanowany koniec produkcji w bieżącym roku. Dzięki tej wiedzy można precyzyjniej podejmować decyzje zakupowe i krócej czekać na zwrot z inwestycji.

Bardzo przydatną i wciąż rozwijaną przez autorów projektu opcją są ALERTY. Można jest ustawić na wzrost, spadek ceny lub zmianę statusu na stronie lego.com.

Podstawowym założeniem aplikacji jest lepsza kontrola nad posiadanymi zestawami. Każdy kto „wsiąknął” w inwestowanie w klocki wie, że łatwo taką kontrolę stracić, ani się obejrzymy, a nie ma gdzie się ruszyć, wszędzie stoją pudełka. Dzięki app.faniklockow.pl wiemy, ile zainwestowaliśmy, ile mamy pudełek, poszczególnych serii, a przede wszystkim ile to aktualnie jest warte – wyjaśnia Tomasz Franaszek.

Co dalej?

Obecnie każdy nowy użytkownik ma konto Premium. W ramach niego ma dostęp do wszystkich najnowszych uaktualnień i narzędzi, których ma być wkrótce jeszcze więcej.

App.faniklockow.pl to młode narzędzie, wystartowaliśmy dopiero w marcu, a już mamy sporo dodanych zestawów. Obecnie to ponad 25 tys. pudełek o szacunkowej wartości prawie 8 mln złotych. (…) To, co obecnie znajduje się pod app.faniklockow.pl, to dopiero początek. Do aplikacji sukcesywnie dodawane są kolejne funkcje i udogodnienia, które ułatwią inwestowanie w klocki LEGO i dadzą przewagę nad konkurentami na tym rynku – zapowiada Tomasz Franaszek.

Plany twórców aplikacji przedstawia poniższa grafika.

źródło: app.faniklockow.pl

Ciekawie zapowiada się szczególnie opcja umożliwienia sprzedaży zebranych zestawów.

Kupno zestawu to jedno, ale najważniejsza jest sprzedaż. Już niedługo użytkownik będzie mógł zaznaczyć, które zestawy ze swojego portfolio chce wystawić na sprzedaż. Wtedy inni inwestorzy lub po prostu osoby, które nie inwestują, ale chcą kupić unikatowy zestaw zobaczą to. Co ważne, nie planujemy pośrednictwa, użytkownicy mają kontaktować się bezpośrednio. Nie będziemy więc pobierać prowizji od każdej transakcji, która na wielu portalach aukcyjnych „zjada” część zysku – wyjaśnia Tomasz Franaszek.

Pomysłów na rozwój jest więcej, ale póki co nie mogę jeszcze ich zdradzać. Zachęcam wszystkich, którzy mają na stanie choć kilka zestawów pod inwestycję do założenia konta, zajmie to 30 sekund, a wszystkie funkcje w aplikacji są za darmo – zaprasza Tomasz Franaszek.

Zalogować możecie się na stronie app.faniklockow.pl.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE