środa, 12 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyCztery nowe sety z Sonikiem już na stronie LEGO

Cztery nowe sety z Sonikiem już na stronie LEGO

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia, że Sonic doczeka się całej serii zestawów LEGO, które będą ze sobą kompatybilne, podobnie jak ma to miejsce w serii Super Mario.

Sonic to marka i kawał historii popkultury. Został zaprojektowany przez japońskiego projektanta gier Naotę Ohshimę dla Segi, jako konkurent Mario ze stajni Nintendo. Pierwsze gry z tym kolczakiem pojawiły się w 1991 roku i już wówczas były graficznie rewolucyjne, choć idea gry była prosta – jeżyk zbierał złote pierścienie i unikał wrogów – typowa zręcznościowa platformówka. Potem pojawiło się kilkadziesiąt gier z Sonikiem i dodatkowymi postaciami, a styczniu 2022 roku pojawił się pierwszy set LEGO Sonic – LEGO 21331 Sonic the Hedgehog – Green Hill Zone.

Teraz wiadomo już, że 1 sierpnia dołączą do niego co najmniej cztery poniższe zestawy:

Zestaw zawiera kulę szybkości i wyrzutnię, które napędzają Sonica po torze, aby pokonał Badnika Motobuga i uwolnił swojego przyjaciela Flicky’ego. Elementami toru są brama i rampa. Do tego mamy miejsce, w którym Sonic odpoczywa z chili dogiem i „gra” na swoim sprzęcie didżejskim. W zestawie są trzy postacie: Sonic, Badnik Motobug i Flicky.

Główne elementy tego zestawu to samolot Tornado i warsztat. Do tego cztery postacie: Sonica, Tailsa, Clucky’ego, Buzza Bombera i mnóstwo akcesoriów. Warsztat ma 9 cm wysokości, 12 cm szerokości i 9 cm głębokości.

To wyspa, na której dzieci pomagają Amy i Tailsowi opiekować się zwierzętami. Mamy tu basen, zjeżdżalnie, karuzelę, most zwodzony, pułapkę w wodospadzie itd. Set zawiera sześć postaci: Amy, Tailsa, Crabmeata, Picky’ego, Pocky’ego i Flicky’ego. Wyspa ma 12 cm wysokości, 24 cm szerokości i 17 cm głębokości.

Zestaw zawiera kulę szybkości i wyrzutnię, dzięki którym Sonic może przemieszczać się po torze, aby ocalić zwierzęta przed Doktorem Eggmanem i Badnikami. W pudełku znajdziecie dziewięć postaci: Sonic, Amy, Flicky, Becky, Pocky, Pecky, Dr. Eggman, a także Badniki – Chopper i Newtron. Główny tor z pętlą ma 21 cm wysokości, 37 cm szerokości i 19 cm głębokości.

Wszystkie poniższe sety mają trafić do szerokiej dystrybucji.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE