wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyPierwsze zdjęcie i informacje o secie LEGO Latarnia morska (21335)

Pierwsze zdjęcie i informacje o secie LEGO Latarnia morska (21335)

Potwierdzają się doniesienia z początku roku. Wkrótce zadebiutuje zestaw serii Ideas LEGO Latarnia morska (21335).

Wciąż nieoficjalne zdjęcie udostępnił Brick Clicker w swoim najnowszym filmie. Set składa się z 2065 elementów i ma być dostępny już 1 września za 299,99 euro, czyli ok. 1400 złotych.

fot. Brick Clicker

Na fotce pudełka tego zestawu widzimy, że latarnia będzie zbudowana prawdopodobnie na niebieskiej płytce konstrukcyjnej. Na niej będą: klockowe skały, latarnia oraz przylegająca do niej chatka latarnika.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji latarnia ma mieć 65 centymetrów wysokości. Jej budowa ma mieć „modułowy” charakter i zawierać cztery piętra (do których dostęp będzie po zdjęciu ścianki) oraz stanowisko z lampą, która rzeczywiście będzie świecić, ale prawdopodobnie nie będzie się obracać.

Warto podkreślić, że chatka latarnika nie jest „atrapą”, a w pełni urządzonym domkiem ze zdejmowanym dachem.

W zestawie znajdziemy też dwie minifigurki – latarnika w niebieskim stroju oraz marynarza w zielonym stroju na białej łódce.

Zestaw będzie początkowo udostępniany jedynie na LEGO.com i oficjalnych sklepach duńskiej marki. Po kilku miesiącach ma jednak trafić do szerokiej dystrybucji.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE