poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyPoznaliśmy szczegóły przyszłorocznych setów LEGO Ninjago

Poznaliśmy szczegóły przyszłorocznych setów LEGO Ninjago

W styczniu zadebiutuje dziewięć zestawów z małym wojownikami ninja, a wiosną 10 kolejnych. Mamy dużo szczegółów dotyczących tych setów!

Numery zestawów i większość nazw były już wcześniej znane. Dzięki informacjom, które przekazał nam Łukasz z kanału Składam Klocki, poznaliśmy prawdopodobne polskie ceny (te mogą się jeszcze zmienić) i dość szczegółową zawartość pudełek. Do rzeczy:

Styczeń

 • LEGO 71801 Atak powstającego smoka Kaia – 24 elementy, 45,99 zł – w zestawie znajdziemy Kaia oraz złoczyńcę z główką z nadrukiem wilka. Ten i dwa kolejne mają być setami zaczynającymi kolejną podserię typu szkoleń spinjitzu.
 • LEGO 71802 Atak powstającego smoka Nya – 26 elementów, 45,99 zł – oprócz Nyi dostaniemy także minifigurkę oponenta z odlewem głowy wilka.
 • LEGO 71803 Atak powstającego smoka Arina – 27 elementów, 45,99 zł – minifigurki Arina i złoczyńcy.
 • LEGO 71804 Mech Bojowy Arina – 104 elementy, 69,99 zł – to zestaw 4+. Oprócz mecha są tu także stojak na katany oraz kamienny postument. Do tego minifigurki Arina i wroga z nowym odlewem wilczej głowy.
 • LEGO 71805 Zestaw bitewny z mechem Jaya – 78 elementów, 45,99 zł – w zestawie są cztery figurki: Jay, Lloyd w ubraniu mistrza oraz dwa czarne charaktery – jeden z „wilczym” odlewem głowy, a drugi w kapturze. Mech Jaya jest niewielki.
 • LEGO 71806 Mech żywiołu ziemi Cole’a – 235 elementów, 89,99 zł – w zestawie są dwie minifigurki – Cole oraz wilczy wojownik. Mech nie jest wysoki, ale dość rozbudowany. W prawej ręce dzierży wielki młot.
 • LEGO 71807 Mech żywiołu technologi Sory – 209 elementów, 89,99 zł – dwie minifigurki: Sora z włosami oraz wilczy wojownik. Mech jest „szczupły”. W lewej ręce ma różowego, transparentnego shurikena, a w prawej miecz.
 • LEGO 71808 Mech żywiołu ognia Kaia – 322 elementy, 129,99 zł – cztery minifigurki: Kai, Zane, wilczy wojownik w kapturze oraz Jordana – kobieta z bordowymi włosami i z szarym kołnierzem (takim jaki miał Kraven). Mech Kaia posiada ogromny miecz i w niektórych miejscach klocki „ognia” (takie jak Elektro w LEGO 76261 Ostateczne starcie Spider-Mana). Do tego ma być drugi – dużo mniejszy mech z długimi, zakończonymi pazurami nogami.
 • LEGO 71809 Smoczy mistrz Egalt – 532 elementy, 329,99 zł – w zestawie pięć minifigurek – Sora, Lloyd, Nya, Cinder i Ras (nowa postać). Smok w biało-czarno-beżowym kolorze ze złotymi wstawkami ma skrzydła, a na przednich nogach, na wysokości „kostek” czerwone fragmenty „materiału”. Do tego dostaniemy niewielką konstrukcję drzewa z czarnym pniem i różowymi liśćmi.

Marzec

 • LEGO 71810 Smoczątko Riyu – 132 elementy, 69,99 zł – to podobno świetny model młodego Riyu do zbudowania z nowym odlewami głowy i skrzydeł. Do tego dwie minifigurki – Arin i wilczy wojownik.
 • LEGO 71811 Łazik terenowy Ninja Arina – 267 elementów, 229,99 zł – główną częścią jest pojazd Arina. Ma on pomarańczową szybę z przodu, a z tyłu duży hak, który jest zamocowany na linie. Przednie felgi są złote, a tylne – granatowe. Otrzymamy także konstrukcję drzewa oraz cztery minifigurki – Arina, Cole’a, Jordanę i wilczego wojownika.
 • LEGO 71812 Wspinaczkowy mech ninja Kaia – 623 elementy, 329,99 zł – mech ma cztery ręce – w górnych trzyma miecz, a dolne są wyposażone w haki, które umożliwiają wspinaczkę. Komplet uzupełnia pięć minifigurek – Kai, Jay, Wildfire (całkowicie nowa figurka – nowe nadruki, nowe włosy), i dwóch wilczych wojowników (jeden ma jetpack do zbudowania).
 • LEGO 71819 Smocza Świątynia – 1212 elementów, 569,99 zł – z lewej strony świątyni jest półka skalna, na której trenują Lloyd z Garmadonem, po środku mamy staw, na którym trenują Wu z Nyą, a z prawej strony jest główna konstrukcja, czyli posąg smoka z kamienia, z którego pyska leci woda do stawu. Posąg ma tylko lewą łapę. W miejscu prawej są korzenie/rośliny, a nad nimi są pomieszczenia, m.in. Herbaciarnia Wu. Nad tym wszystkim górować ma drzewo wiśni. Brzmi dość zawile, ale podobno to jeden z najbardziej udanych i najpiękniejszych zestawów Ninjago. Zobaczymy. Do tego pięć minifigurek: Mistrz Wu, Lloyd, Garmadon, Kai i Nya.

Marzec/Czerwiec

W czerwcu miały ukazać się cztery zestawy, ale możliwe że dwa z nich (71813 i 71815) otrzymamy już w marcu.

 • LEGO 71813 Shadow Dojow zestawie mamy trzy konstrukcje – ring, na którym Lloyd walczy z Jordaną; drzewo, do którego jest przymocowana lina; oraz główne dojo. Centralnym puntem dojo jest wielki pysk wilka, z którego zwisa wielki złoty dzwon. Nad dojo jest jakiś symbol – połączenie kuli – czerwonej z czarną. Dominujące kolory w tym zestawie to czerń, ciemnoniebieski, szary i dodatki różu. W pudełku znajdziemy także aż osiem minifigurek: Kai, Nya, Zane, Lloyd, Jordana, Cinder, Ras i wilczy wojownik. Ma to być zestaw ekskluzywny, czyli dostępny tylko na stronie i w sklepach LEGO.
 • LEGO 71814 Brak informacji
 • LEGO 71815 Pojedynek Smoka źródła Kaiapoza smokiem, mamy tu otrzymać minikonstrukcję, w której uwięziony jest Jay, oraz mały latający pojazd wilczego wojownika. Do tego oczywiście Kai jako minifig.
 • LEGO 71816 Brak informacji
 • LEGO 71817 Brak informacji
 • LEGO 71818 Brak informacji

Więcej zapowiedzi na 2024 rok znajdziecie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE