spot_img
Strona głównaNewsySą oficjalne zdjęcia setu 31132 Statek Wikingów

Są oficjalne zdjęcia setu 31132 Statek Wikingów

Zestaw 31132 Statek Wikingów zapowiada się świetnie, a oficjalne zdjęcia LEGO tylko to potwierdzają.

Jak mniej więcej będzie wyglądał nowy zestaw wiadomo było od około miesiąca. Nowe zdjęcia zapowiadają, że to może być sprzedażowy hit.

Zestaw 31132 Statek Wikingów

Zestaw, którego premierę zapowiedziano na 1 czerwca, składać się będzie z 1192 klocków i kosztować 549,99 złotych.

Uwagę zwraca przede wszystkim sam statek wikingów. Jest dość smukły – ma 27 cm wysokości, 42 cm długości i 17 cm szerokości. Na burtach ma rzędy tarczy z klocków (2 x po cztery tarcze), co oznacza, że nie będą z nich raczej korzystać wikingowie. Zdjęcia pokazują, że żagiel – podobnie jak w zestawie 31109 Statek piracki 0 wykonany będzie z klocków.

Zestaw zawiera cztery minifigurki wikingów – dwie wojowniczki i dwóch wojowników. Do tego mamy krowę, dwa kruki oraz oczywiście węża Midgard w kolorze turkusowym, który będzie w pełni „plastyczny”, czyli będzie można poruszać jego głową, ogonem, tułowiem, pyskiem i płetwami.

 

Alternatywne modele

To seria Creator 3 w 1, więc statek możemy przebudować na dwa alternatywne modele.

Pierwszym jest dom Wikingów z dachem pokrytym śniegiem i małą kuźnią. Mamy tu także m.in. małego smoka, który atakuje Wikingów, krowę i… pług.

31132 Statek Wikingów
fot. LEGO

Drugim alternatywnym modelem jest wilk Fenrir, który wywodzi się z mitologii nordyckiej, z fragmentem „krajobrazu” i walczącymi z nim Wikingami.

Jak się Wam podoba ten zestaw?

Jeżeli szukacie więcej o nadchodzących setach LEGO to wiele ciekawych informacji znajdziecie także na liście zapowiedzi na blogu afols.pl.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Creator. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE