poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsySą zdjęcia trzech zestawów LEGO Indiana Jones

Są zdjęcia trzech zestawów LEGO Indiana Jones

W sieci pojawiły się nieoficjalne foty pudełek trzech z czterech zaplanowanych na kwiecień premier serii LEGO Indiana Jones.

Potwierdzają się informacje sprzed niemal roku o powrocie Indiany Jonesa do świata LEGO. Musieliśmy na niego długo czekać, bo dotychczas Duńczycy wypuścili na rynek 16 zestawów z Indianą, ale to już zamierzchła przeszłość – premierę miały w latach 2008-2009.

W tym roku pojawi się osiem zestawów, z których cztery będą nawiązywać do starszych filmów o podróżniku, a kolejne cztery będą oparte na nowej części przygód Indiany. W kwietniu ukazać się mają następujące zestawy:

  • LEGO 77012 Ucieczka przed myśliwcem – 149,99 zł. Zestaw składa się z 387 elementów. Set będzie nawiązaniem do słynnej sceny z trzeciej części filmowej sagi – „Indiana Jones i ostatnia krucjata” z 1989 roku. W zestawie będziemy mieć model samolotu Pilatus P-2 oraz ośmiostudowy model kabrioletu citroena, którym w filmie uciekają Indiana i jego ojciec. Do tego trzy minifigurki – Indiana Jones w rozpiętej marynarce i krawacie, Henry Jones senior i pilot myśliwca.

  • LEGO 77013 Ucieczka z grobowca – 279,99 zł. Zestaw składa się z 600 elementów. W centrum jest złoty łuk, pod nim Arka Przymierza, a obok dwa posągi Anubisa. Hieroglify na ścianach mają być niestety naklejkami. W zestawie znajdziemy minifigurki Indiany Jonesa, Marion Ravenwood, Sallaha i mumii.

  • LEGO 77014 Świątynia Zagłady – 389,99 złotych. Zestaw składa się z 801 elementów i odwzorowuje słynną cenę z filmu „Indiana Jones i Świątynia Zagłady” z 1984 roku. Będzie tu więc oczywiście kolejka z dwoma wagonikami. Drugim głównym elementem będzie świątynia, wzniesiona na cokole z szarych i pomarańczowych klocków – te drugie mają imitować lawę. W świątyni są: duży posąg Kali, ołtarz czaszki, oraz zapadnia, którą kojarzymy z filmu. W zestawie znajdziemy minifigurki Indiany Jonesa z rozpiętą koszulą, Wilhelminy „Willie” Scott, Shorta Rounda, Mola Rama, Maharadży i strażnika.

  • LEGO 77015 Ucieczka ze świątyni – jak podaje kanał Składam klocki, ma to być diorama składająca się z 1545 elementów i kosztująca 699,99 zł. W zestawi znajdziemy cztery minifigurki.

W dalszej części roku, w związku z premierą nowego filmu z Indianą, ukazać się mają następujące zestawy:

  • LEGO 77016 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • LEGO 77017 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • LEGO 77018 brak nazwy – brak informacji o cenie
  • LEGO 77019 brak nazwy – brak informacji o cenie

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE