spot_img
Strona głównaNewsySet LEGO Świąteczna główna ulica już oficjalnie zaprezentowany

Set LEGO Świąteczna główna ulica już oficjalnie zaprezentowany

Świąteczny zestaw z serii Icons, o którym nieoficjalnie informowaliśmy dwa dni temu, możemy podziwiać już na stronie duńskiego producenta naszych ulubionych klocków.

Angielska nazwa tego zestawu o numerze 10308 to „Holiday main street” została dość dosłownie przetłumaczona na język polski jako „Świąteczna główna ulica”, co jest zrozumiałe, bo rzeczywiście znajdujemy tam budowle charakterystyczne dla miasta. Budynek po lewej stronie to sklep muzyczny, a ten po prawej to sklep z zabawkami. W „muzycznym” znajdziecie instrumenty, a w „zabawkarskim” zabawki związane ze świętami. Nad sklepami są mieszkania sprzedawców.

fot. LEGO

W zestawie jest też tramwaj z rozstawem osi, który umożliwi wstawienie go na standardowe tory LEGO. Można go też wprawić w ruch dzięki systemowi Powered Up, ale trzeba go dokupić. Pojazd ma świąteczne dekoracje, ale jest częściowo otwarty, co wydaje się dość osobliwym pomysłem jak na set zimowy. Do tego mamy przystanek tramwajowy, zegar uliczny, skrzynkę na listy (do której dziecko wrzuca list do św. Mikołaja) i obowiązkową w setach zimowych choinkę.

W pudełku znajdziecie także sześć minifigurek – dziecko, 2 klientów, 2 właścicieli sklepów i motorniczego tramwaju.

fot. LEGO

Zestaw składa się z 1514 elementów, a jego katalogowa cena to 479,99 zł. Oficjalną premierę będzie miał 7 października, ale już 4 dni wcześniej będą mogli go kupić klienci VIP.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie LEGO.com.

Jak się Wam podoba zestaw LEGO Świąteczna główna ulica?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE