spot_img
Strona głównaNewsySiedem nowych zestawów LEGO Super Mario w sierpniu

Siedem nowych zestawów LEGO Super Mario w sierpniu

LEGO Super Mario to seria, która ma w Polsce swoich miłośników. Starsi sięgają po nią z nostalgii, a dla młodszych to po prostu świetna interaktywna zabawa. Tym razem na plac zabaw wkracza Księżniczka Peach.

Fani serii LEGO Super Mario będą od 1 sierpnia mogli kupić siedem nowych setów. Jeden z nich to zestaw startowy, a sześć to sety rozszerzające. Co warte podkreślenia w setach pojawi się nawiązanie do Princess Peach, a zestaw startowy będzie zawierał jej figurkę.

Jakie sety będą mieć premierę za niecałe pięć miesięcy? Oto lista:

71403 Przygody z Peach – zestaw startowy

71403_LEGO_Super_Mario_Przygody_z_Peach_zestaw_startowy
fot. LEGO

Ten zestaw jest wart uwagi ze względu na minifigurkę Peach, która za pomocą ekranu LCD i głośnika reaguje na otoczenie (na ekranie pokazuje różne reakcje na ruch, a głośnik odtwarza odgłosy i muzykę z gry). Figurkę Peach można połączyć z figurkami Mario i Luigiego za pomocą Bluetooth, aby zdobywać dodatkowe monety za współpracę.

Zestaw zawiera rurę startową, słupek końcowy, huśtawkę, figurkę Lava Bubble do wystrzelenia, latający pytajnikowy blok oraz figurki Lemmy’ego i Yellow Toada. Ma 354 elementów i będzie kosztować 249,99 zł.

71404 But Goomby – zestaw rozszerzający

71404_LEGO_Super Mario_But_Goomby
fot. LEGO

To najprostszy z zapowiadanych zestawów. W komplecie będą zbudowany z klocków but Goomby (wymiary: 5 cm x 6 cm x 6 cm) oraz figurka Goomby’ego. Ten 76-elementowy zestaw kosztować ma 45,99 zł.

71405 Salta Fuzzy’ego – zestaw rozszerzający

71405_LEGO_Super Mario_Salta_Fuzzyego_zestaw_rozszerzajacy
fot. LEGO

W tym komplecie jest model nieba i chmury do zbudowania, platformy dla dwóch figurek Fuzzych, a także pomarańczowa grzybowa trampolina i blok czasu. Zabawa wydaje się prosta – należy wybić się z grzybowej trampoliny i nadepnąć na oba końce platform, aby strącić Fuzzych i zdobyć cyfrowe monety. Po zbudowaniu zestaw ma ok. 9 cm wysokości, 20 cm szerokości i 17 cm głębokości. Składa się z 154 elementów. Jego cena to 119,99 zł.

71406 Dom prezentów Yoshiego – zestaw rozszerzający

71406 LEGO Super Mario Dom prezentów Yoshiego zestaw rozszerzający
fot. LEGO

Zestaw zawiera ciekawe elementy do zabawy – drzwi, łóżko, skrzynkę pocztową z listem, kominek, drzewo z czerwonym i zielonym owocem do strącenia oraz pudełko na prezent do podarowania owoców. Zabawa polega na obracaniu postaci na karuzeli, dopóki owoce nie zmienią koloru na złoty. Wówczas figurki je „zjedzą”, aby zdobyć dodatkowe cyfrowe monety. Zestaw ma ok. 12 cm wysokości, 26 cm szerokości i 13 cm głębokości. Złożony jest z 246 elementów. Kosztować ma 139,99 zł.

71407 Cat Peach i lodowa wieża – zestaw rozszerzający

71407 LEGO Super Mario Cat Peach i lodowa wieza zestaw rozszerzający
fot. LEGO

W komplecie jest kostium kota dla Peach (figurka nie jest częścią zestawu), który bohaterka może założyć, aby wspiąć się na zbudowaną z klocków wieżę. Zestaw zawiera też trzy zabawkowe figurki – Kameka, Toada i Cat Goomba. Gracze mogą zgarnąć nagrody za wydobycie bloku monet z „lodu” i wskoczenie na niego, a także za złapanie żółtego owocu, strącenie Kameka z wieży i uwolnienie Toada z lodowej celi. Zestaw w swojej podstawowej konfiguracji ma ok. 35 cm wysokości, 32 cm szerokości i 20 cm głębokości. Składa się z 494 elementów. Jego cena to 329,99 zł.

71408 Zestaw Zamek Peach – zestaw rozszerzający

71408 LEGO Super Mario Zamek Peach zestaw rozszerzający
fot. LEGO

Największy z zapowiadanych setów. W zestawie są m.in. sala tronowa z obracającą się ścianą, za którą chowa się Bowser, witraż z wizerunkiem Peach, obraz ze znacznikiem akcji przedstawiający Bob-ombę, ciasto z Goombą w środku, specjalna rura zamku Peach, blok czasu, „uszkodzony” most, miska owoców z fioletowym owocem. W pudełku znajdziecie także postacie Ludwiga, Toadette’a. Zestaw ma ok. 30 cm wysokości, 36 cm szerokości i 48 cm głębokości. Składa się z 1216 elementów. Jego cena to 629,99 zł.

71409 Big Spike i chmury – zestaw rozszerzający

71409 LEGO Super Mario Big Spike i chmury zestaw rozszerzający
fot. LEGO

Gracze zdobywają cyfrowe monety za pomoc Mario, Luigiemu lub Peach (figurki nie są częścią zestawu) w walce przeciwko Big Spike’owi, Boomerang Bro i Piranha Plant. Mogą m.in. wskoczyć na pomarańczowe grzybowe trampoliny, aby pokonać Boomerang Bro, uniknąć kolczastego walca, który zrzuca Big Spike’a, znaleźć blok gwiazdy i wskoczyć na huśtawkę, aby pokonać Piranha Plant i zdobyć cyfrowe monety. Po wybudowaniu z 540 klocków zestaw ma ok. 19 cm wysokości, 38 cm szerokości i 25 cm głębokości. Jego cena to 279,99 zł.

 

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO Super Mario. Ich listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE