spot_img
Strona głównaNewsyTrzy kolejne zestawy na stulecie Disney'a zaprezentowane

Trzy kolejne zestawy na stulecie Disney’a zaprezentowane

W marcu zadebiutują trzy zestawy BrickHeadz z okazji stulecia The Walt Disney Company. Zapowiadają się znakomicie!

Do zapowiedzianej na luty premiery zestawu LEGO 40622 Disney – 100. urodziny (179,99 zł) doszły trzy kolejne sety z okazji stulecia firmy Disney’a. To zestawy serii BrickHeadz – tym razem pary z bajkowo-filmowego uniwersum:

Sety mają oficjalnie zadebiutować 1 marca.

LEGO 40619 EVE i Wall E

Zestaw LEGO 40619 EVE i Wall-E składa się z 155 elementów i będzie najmniejszym z marcowych premier. Dlatego też jego cena ma być niższa niż pozostałych dwóch nowości. Prezentuje dwa roboty z filmu Pixara z 2008 roku. I zapewne dlatego ich bryła różni się znacząco od „kwadratowych” brył pozostałych BrickHeadzów. Wall-E ma 5 cm wysokości, a EVE – 8 centymetrów.

fot. LEGO

LEGO 40620 Cruella i Diabolina

Zestaw LEGO 40620 Cruella i Diabolina składa się z 320 elementów. Będziemy mogli z nich zbudować dwa damskie czarne charaktery Disney’a – Cruellę z filmu o 101 dalmatyńczykach i Diabolinę z filmowego hitu z Angeliną Jolie. Obie panie są utrzymane w charakterystycznym dla BrickHeadz stylu, co jeszcze szczególnie smutne w przypadku Angeliny (mimo że efekt i tak jest znakomity!). Cruella De Mon ma 8 cm wysokości, a Diabolina – 9 cm.

fot. LEGO

LEGO 40621 Vaiana i Merida

Set LEGO 40621 Vaiana i Merida składa się z aż 410 elementów i prezentuje kolejne dwie bohaterki Disney’a – tym razem pozytywne. Po wybudowaniu figurki Vaiany i Meridy mają po 8 cm wysokości.

fot. LEGO

Cztery powyższe zestawy to zaledwie początek setów przewidzianych na ten rok z okazji stulecia Disney’a. Wiadomo już m.in. że w maju zadebiutować ma seria 18 tematycznych minifigurek (set 71038). Więcej o nich przeczytacie tutaj>>.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE