poniedziałek, 17 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyTrzy nowe hełmy Lego Star Wars

Trzy nowe hełmy Lego Star Wars

Hełmy LEGO Star Wars okazały się strzałem w dziesiątkę. Nic dziwnego, że duński koncern zdecydował się na wydanie kolejnych trzech.

Dotychczas LEGO wprowadziło na rynek pięć hełmów nawiązujących do sagi Star Wars. To hełmy: pilota myśliwca TIE (75274), szturmowca (75276), zwiadowcy szturmowców (75305), Boby Fetta (75277), Dartha Vadera (75304). Dwa pierwsze wyszły już z produkcji.

Nowe hełmy LEGO Star Wars

Do tej kolekcji już pierwszego marca dołączą trzy nowe sety. To:

Zadowoleni powinni być zarówno fani jasnej, jak i ciemniej strony mocy. Czy jednak nowe sety to udane konstrukcje? Przyjrzyjmy się im bliżej.

Hełm mrocznego szturmowca

Hełm mrocznego szturmowca (75343) zwraca uwagę złowieszczymi oczami, zbudowanymi z przezroczystych czerwonych klocków. Według oficjalnego opisy „na złożonej z klocków podstawce przechyla się odrobinę do przodu, co podkreśla jego realistyczny i przerażający wygląd”. Okej, przykuwa wzrok, ale mam wrażenie, że tył tej głowy jest nieproporcjonalny i po prostu za mały.

Hełm ma ok. 18 cm wysokości, 12 cm szerokości i 15 cm głębokości. Zbudujecie go z 693 klocków. Jego cena producenta to 269,99 zł.

Hełm Luke’a Skywalkera

Fani Gwiezdnych Wojen z pewnością kupią set 75327 Hełm Luke’a Skywalkera – Czerwony Pięć. To nawiązanie do filmowej klasyki. W budowanym zestawie są m.in.charakterystyczne pomarańczowe szybki, a także mikrofon i wewnętrzna wyściółka.

Set składa się 675 klocków, a jego wymiary po wybudowaniu to ok. 19 cm wysokości, 12 cm szerokości i 13 cm głębokości. Cena – 269,99 zł.

Hełm Mandalorianina

Ostatnią z premier z serii hełmów jest „czapa” Mandalorianina (75328). Hełm jest szary (klocki są lakierowane bębnowo), co ma być nawiązaniem do beskaru – surowca, z którego robione były mandaloriańskie zbroje. Hełm to oczywiście nawiązanie do postaci łowcy nagród Dina Djarina.

Set składa się z 584 elementów. Ma ok. 18 cm wysokości, 11 cm szerokości i 12 cm głębokości. Cena – 269,99 zł.

Zobaczcie, które zestawy Star Wars wypadają w tym roku w naszym zestawieniu Wycofania LEGO 2022.

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE