środa, 12 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyW marcu BTS, a co potem? Wszystkie zaakceptowane projekty LEGO Ideas

W marcu BTS, a co potem? Wszystkie zaakceptowane projekty LEGO Ideas

W czwartek na stronie LEGO pojawić się ma set przedstawiający zespół BTS. Jakie jeszcze zestawy serii Ideas trafią na sklepowe półki?

Kilka dni temu poznaliśmy wyniki drugiego przeglądu LEGO Ideas 2022. Wybrane zostały dwa sety. Tym samym czekamy na 12 zestawów (licząc BTS), które mają być regularnymi setami dzięki programowi LEGO Ideas.

BTS „Dynamite”

Projekt prezentujący południowokoreański siedmioosobowy boys band BTS. W zestawie mamy otrzymać także elementy scenerii jednego z teledysków tej grupy. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 22 lutego 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: marzec 2023 roku
fot. LEGO Ideas

Hołd dla Galileusza

Projekt użytkownika Firecracker_ wygrał w 2022 roku konkurs STEM na GwP związany z szeroko pojętymi naukami ścisłymi. Przyszły zestaw składa się z dokładnie 250 klocków. Obok minifigurki Galileusza zawiera: obracający się model Ziemi krążącej wokół Słońca, teleskop, biurko i półkę na książki. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 20 czerwca 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: druga połowa 2023 roku
fot. LEGO Ideas

Hokus pokus

Zaprojektowany przez Belgijkę Amber Veyt (TheAmbrinator) zestaw Hokus Pokus – domek sióstr Sanderson składa się z ponad dwóch tysięcy klocków, w tym aż 11 minifigurek. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 12 lipca 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: czerwiec 2023
fot. LEGO Ideas

Wioska wikingów

To VII-wieczny kompleks pięciu budowli: kuźni, domu kowala, dużej sali zgromadzeń wikingów, wysokiego budynku świątyni i małej wieży strażniczej, połączonej ze świątynią mostem. Wgląd do nich mamy dzięki zdejmowanym dachom. Set składa się z 2100 elementów, w tym trzech minifigurek. Projekt użytkownika BrickHammer został wybrany w ramach inicjatywy Target x LEGO Ideas. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 17 sierpnia 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: październik/listopad 2023 roku
fot. LEGO Ideas

Opowieści z epoki kosmicznej

To klockowy tryptyk zaprojektowany przez Jana Woźnicę (JohnCarter). Jest on pierwszym Polakiem, którego projekt LEGO Ideas wejdzie do produkcji! Udało mu się stworzyć świetne sceny science-fiction w stylu plakatu, pełne akcji i spokoju zarazem. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 25 października 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: maj 2023 roku
fot. LEGO Ideas

Owady

To projekt Hiszpana José Maríi (hachiroku24). Składa się z modelu pięciu owadów: niebieskiego motyla, modliszki, chrząszcza, biedronki i pszczoły. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 25 października 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: sierpień 2023 roku
fot. LEGO Ideas

Orient Express

Thomas Lajon (LEt.sGO) zaprojektował szczegółowy model słynnego pociągu, który składa z lokomotywy, wagonu węglowego do wagonu restauracyjnego. Więcej o tym projekcie przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 25 października 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: 2023 rok
fot. LEGO Ideas

Polaroid OneStep SX-70

To model kultowego aparatu Polaroid OneStep SX-70. Wykorzystując swoje doświadczenie w inżynierii mechanicznej, projektant Marc (Minibrick Productions) sprawił, że model ma ukrytą funkcjonalność – naśladuje wywoływanie filmu podczas wysuwania się z aparatu. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 25 października 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: 2023 rok
fot. LEGO Ideas

Twoje drzewo genealogiczne

To zaprojektowane przez Ivana Guerrero (BulldoozerBuilder) stosunkowo niewielkie drzewko, na którym prawdopodobnie będziemy mogli umieścić zdjęcia naszych bliskich. Projekt wygrał konkurs LEGO Ideas i sieci Target, w którym konstruktorzy mieli za zadanie wymyślenie konstrukcji inspirowanych rodzinami. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 7 grudnia 2022 roku
 • prawdopodobna data wydania: brak informacji
fot. LEGO Ideas

Smocza Twierdza: Koniec Podróży

Projekt Lucasa Bolta (BoltBuilds) przedstawia smoczą twierdzę z wieżą czarodziejki. Stoi ona na skale, w której wydrążony jest loch. Obok znajduje się tawerna. Wewnątrz mamy masę powieszeń, m.in. laboratorium, zbrojownię, a także studnię, kryptę, czy zapadnię. Do tego sześć minifigurek. Projekt został wybrany w konkursie LEGO Ideas Dungeons & Dragons. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 5 stycznia 2023 roku
 • prawdopodobna data wydania: końcówka 2023 roku
fot. LEGO Ideas

Miasteczko Halloween

To projekt Simona Scotta (Tvrulesmylife), bazujący na filmie Tima Burtona „Miasteczko Halloween” (ang. „The Nightmare Before Christmas”) z 1993 roku. W centrum znajduje się dom Jacka Skellingtona – głównego bohatera filmu. Wewnątrz są trzy pomieszania: salon z fotelem i kominkiem, sypialnia na poddaszu i pokój, w którym Jack stworzył własną interpretację Świąt Bożego Narodzenia. Po prawej stronie mamy fontannę i budynek przypominający ratusz, a po lewej – cmentarz. Do tego masa detali i osiem minifigurek, m.in. Jacka Skellingtona i Sally. Więcej przeczytacie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 8 lutego 2023 roku
 • prawdopodobna data wydania: końcówka 2023 roku
fot. LEGO Ideas

Londyńska budka telefoniczna

Projekt Johna Crampa (Bricked1980) przedstawia model charakterystycznej czerwonej budki telefonicznej, zaprojektowanej specjalnie dla Londynu w 1924 roku. Sam pomysł może nie zachwyca, ale ważne są detale – otwierane drzwi, staroświecki telefon, kilka plakatów i tablic informacyjnych w stylu vintage. Obok budki jest skrzynka pocztowa, latarnia uliczna i donica z kwiatami. Szczegóły tego projektu znajdziecie tutaj>>.

 • data zatwierdzenia: 8 lutego 2023 roku
 • prawdopodobna data wydania: 2024 rok
fot. LEGO Ideas

Na który zestaw czekacie?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE