sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyOstatnie godziny Weekendu LEGO Insiders 2023

Ostatnie godziny Weekendu LEGO Insiders 2023

Tylko do północy potrwa Weekend LEGO Insiders 2023. Promocji jest od zatrzęsienia. Jak się w tym odnaleźć?

Weekend LEGO Insiders 2023 to weekend poprzedzający wyprzedaże z okazji Czarnego Piątku i Cyberponiedziałku. Rozpocznie się 18 listopada, a zakończy w poniedziałek.

Co jest do zgarnięcia?

  • LEGO 40601 Magiczny warsztat Majistoskłada się z 365 elementów. Poza magiem w pudełku znajdziemy także rycerza. Próg zakupowy to niestety aż 1200 złotych. Katalogowo wart 129,99 zł. Przez wysoki próg set może być na rynku wart nawet 150 zł.
  • LEGO 40602 Zimowe stoisko271 elementów, w tym 2 minifigurki. Przedstawia stragan na świątecznym festynie. Próg zakupowy to 800 zł. Katalogowo wart jest 89,99 zł. Na rynku pewnie będzie nieco tańszy, szczególnie poza świątecznym sezonem.

  • LEGO 30584 Świąteczny pociągpolybag składający się z 73 elementów. Próg zakupowy to 180 zł, ale zakupy ograniczone do serii City, Duplo, Friends, DREAMZzz, Harry Potter i Ninjago. Wart będzie 15 zł. Tylko w stacjonarnych sklepach.
  • LEGO 5008259 Zestaw świątecznych foremek do ciastek z kubkiemto upominek przy zakupach za min. 300 zł produktów serii City, Duplo, Friends, DREAMZzz, Harry Potter i Ninjago. Wyceniony przez LEGO na 44 zł, może paradoksalnie być wart powyżej 50 zł. Tylko online.
fot. LEGO

  • podwójne punkty LEGO Insidersprzy zakupie wszystkich zestawów.
  • przecena setówpo zdobyciu kodu za 0 punktów w centrum nagród LEGO Insiders. Według zapowiedzi LEGO potrwa ona aż do 27 listopada. Szczegóły nieco niżej.
  • wyprzedaż w centrum nagród także do 27 listopada cześć „nagród” (głównie breloczki i blaszane tabliczki) jest dostępna za 50% punktów mniej.

Jeżeli zdecydujecie się na zakupy online, to w tym roku LEGO „zachęca” nas do wydania wyższej kwoty. Dopiero od 300 zł dostaniemy gratis wart ok. 50 zł. To 26% zniżki (licząc podwójne punkty). Za 800 zł otrzymamy jeden lub dwa GwP (jeżeli 300 zł wydamy na odpowiednie serie). To w najlepszym wypadku ok. 25% „rabatu” (już z punktami). Za 1200 zł dostaniemy max 3 gratisy warte ok. 270 zł, czyli mamy ok. 33% zniżki (z punktami).

Co kupić?

Jak co roku w „weekend LEGO” może się wydawać, że trzeba mieć doktorat z przedmiotów ścisłych, aby ogarnąć temat. Ale nie jest tak źle.

Warto skupić się na zestawach ekskluzywnych i w ograniczonej dystrybucji. Poniżej macie ich aż cztery listy – pierwsza to te przecenione zestawy na stronie LEGO, druga jest „pod” foremki, trzecia „pod” stragan i warsztat czarodzieja, a ostatnia to droższe sety, które są warte uwagi ze względu na podwójne punkty Insiders i 2 lub 3 gratisy, które z nimi wpadną. „EX” to set, który jest ekskluzywny (o ile można o takich mówić). „EOL” to zestaw, który wypadnie w 2023 roku.

Lista zestawów przecenionych na stronie LEGO:

W jednym zamówieniu można wykorzystać jeden kod obniżający cenę zestawu, więc nie ma opcji wzięcia dwóch setów przecenionych, czy np. zastosowania dwóch kodów do jednego zestawu. Zwróćcie uwagę, że nie wszystkie sety warto brać, bo są dostępne taniej na rynku (je zaznaczyliśmy na czerwono). Poza tym sprzedawcy z pewnością na część z nich dadzą jeszcze lepsze ceny w przyszłości.

Lista zestawów do rozważenia dla zestawu świątecznych foremek:

Lista zestawów do rozważenia dla warsztatu czarodzieja i świątecznego straganu:

Lista droższych zestawów ekskluzywnych lub w ograniczonej dystrybucji:

Do uzupełnienia koszyka posłużyć mogą breloczki za 24,99 zł:

Pamiętajcie, że ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną. Zakupy robicie na własną odpowiedzialność.

Powodzenia w polowaniu na gratisy!

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE