sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaHistoriaWszystkie wieże Avengersów od LEGO

Wszystkie wieże Avengersów od LEGO

Zestaw LEGO 76269 Wieża Avengersów jest największą wersją słynnej budowli z uniwersum Marvela. Ale nie jedyną. Co było wcześniej?

Wieża Avengersów to nowojorski budynek należący do Tony’ego Starka. Tu znajduje się siedziba Stark Industries i kwatera Avengersów.

Atak Ultrona na początek

Historia klockowej wersji wieży Angersów rozpoczęła się w 2015 roku. Wówczas na rynku pojawił się zestaw LEGO 76038 Atak na wieżę Avengersów.

fot. LEGO

Składa się on z 511 klocków. Wieża ma 37 cm wysokości i cztery, choć niezbyt rozbudowane kondygnacje. Na parterze mamy salę robotów i salę szpitalną, a wyżej: laboratorium z robotycznymi ramionami, sterownię JARVIS, salon i laboratorium analiz. Na dachu znajdują się balkon i dwa działka, a tuż pod obrotową iglicą – ukryte są dron i dwa kolejne działka. Co ciekawe, niektóre okna mają mechanizm, który „odrzuca” je z budowli, co ma przedstawiać „wybuch” w czasie ataku Ultrona na wieżę.

fot. LEGO

W zestawie jest 5 minifigurek – Iron Man i Thor, a po drugiej stronie – Ultron i dwóch członków Żelaznego Legionu.

Wieża jako GwP

Kolejną wieżę Avengersów dostaliśmy w 2019 roku. Był to zestaw promocyjny LEGO 40334 Wieża Avengersów.

Składa się z 211 elementów i choć mierzy ok. 21 cm to przedstawia bardzo uproszczoną wersję tej budowli. Nie zajrzymy więc do wnętrza, bo… go nie ma. Z ciekawszych elementów mamy drona na przezroczystym klocku oraz unikalną minifigurkę Tony’ego Starka.

Pięć poziomów zabawy

Rok później ukazała się kolejna „poważna” wieża – zestaw LEGO 76166 Walka o Wieżę Avengersów.

fot. LEGO

Tym razem dostaliśmy 685 elementów i pięciopoziomową budowlę o wysokości 44 cm. Wewnątrz jest siedem pomieszczeń – garaż na Sky Cycle Czarnej Wdowy, pomieszczenie reaktora łukowego, zbrojownia, laboratorium techniczne, więzienie oraz dwa balkony (jeden z nich ma opcję „zapadania”).

Otrzymaliśmy też 7 minifigurek – Iron Mana i Czarną Wdowę, którzy walczą z Red Skullem i jego agentami A.I.M. Spektakularna. Do tego są też dwa dodatkowe pancerze Iron Mana: Blazer i Tazer.

fot. LEGO

Dwie wieże – najmniejsza i największa

Kolejną wieżę Avengersów dostaliśmy w zestawie LEGO 76196 Kalendarz adwentowy Avengers z 2021 roku. Miniaturowa budowla miała zaledwie 5 centymetrów wysokości i była dostępna w 19. okienku kalendarza.

fot. LEGO

Po dwóch latach fani Marvela otrzymają zestaw kolekcjonerski 18+. Potężny set LEGO 76269 Wieża Avengersów, który składa się z 5201 elementów. Prezentuje kultową wieżę o wysokości 90 centymetrów, 34 cm szerokości i 25 cm głębokości. Jedna strona budynku i dach są podnoszone, aby umożliwić łatwe zajrzenie do wnętrza.

fot. LEGO

W środku znajdziemy dużo nawiązań do uniwersum Avengersów, m.in. Tesseract, młot Thora, upuszczony pager wzywający Kapitan Marvel, laboratorium, w którym badane jest berło Lokiego, scenkę walki Kapitana Ameryki z samym sobą na szklanych mostkach oraz hangar z Quinjetem.

W zestawie jest aż 31 znanych figurek, w tym: Iron Man, Wong, Kapitan Ameryka, Thor, Ant-Man, Czarna Wdowa, Nick Fury, Hulk, War Machine, Vision, Hawkeye, Wanda Maximoff, Wasp, Agenci Tarczy, Chitauri oraz Kevin Feige (główny producent Marvela).

fot. LEGO

Do tego mamy Lewiatana, Quinjeta i dwa rydwany Chitauri.

Zestaw LEGO 76269 Wieża Avengersów katalogowo kosztuje 2399,99 zł. Zadebiutuje 24 listopada.

Od 24 do 27 listopada za zakup tego zestawu dostaniemy dodatkowo set GwP – LEGO 5008076 Marvel Taxi. W zestawie, który składa się z 150 elementów mamy cztery minifigurki – taksówkarza, Czarną Panterę i dwóch Chitauri.

fot. LEGO

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE