wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyWybrano 4 nowe sety LEGO Ideas. Wśród nich projekt Polaka!

Wybrano 4 nowe sety LEGO Ideas. Wśród nich projekt Polaka!

Pomysł Jana Woźnicy to piękny kosmiczny tryptyk, który za jakiś czas każda i każdy z nas będzie mógł mieć na ścianie w swoim pokoju.

Komisja LEGO przejrzała 39 projektów, które uzyskały przynajmniej 10 tys. głosów poparcia między styczniem i majem tego roku. Wybrała następujące projekty:

Opowieści z epoki kosmicznej

To klockowy tryptyk zaprojektowany przez Jana Woźnicę. Jest on pierwszym Polakiem, którego projekt LEGO Ideas wejdzie do produkcji! Udało mu się stworzyć świetne sceny science-fiction w stylu plakatu, pełne akcji i spokoju zarazem. Więcej o tym projekcie przeczytacie TUTAJ>>.

fot. LEGO Ideas

Owady

To projekt Hiszpana José Maríi. Składa się z modelu pięciu owadów: niebieskiego motyla, modliszki, chrząszcza, biedronki i pszczoły. Więcej o tym projekcie przeczytacie TUTAJ>>.

fot. LEGO Ideas

Orient Express

Thomas Lajon zaprojektował szczegółowy model słynnego pociągu, który składa z lokomotywy, wagonu węglowego do wagonu restauracyjnego. Więcej o tym projekcie przeczytacie TUTAJ>>.

fot. LEGO Ideas

Polaroid OneStep SX-70

To model kultowego aparatu Polaroid OneStep SX-70. Wykorzystując swoje doświadczenie w inżynierii mechanicznej, projektant Marc sprawił, że model ma ukrytą funkcjonalność – naśladuje wywoływanie filmu podczas wysuwania się z aparatu. Więcej o tym projekcie przeczytacie TUTAJ>>.

fot. LEGO Ideas

Oczywiście wszystkie powyższe projekty nie są ostatecznymi zestawami. Projektanci LEGO naniosą z pewnością swoje poprawki, zanim sety trafią do sprzedaży. Póki co nie wiadomo, kiedy i w jakich cenach sety pojawią się na sklepowych półkach.

Trwa już kolejna runda przeglądu LEGO Ideas. Tym razem analizowanych jest aż 51 projektów. Wyniki poznamy na początku 2023 roku.

Jak się Wam podobają wybrane w tej rundzie sety?

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE