wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img
Strona głównaNewsyZamek Himeji zaprezentowany

Zamek Himeji zaprezentowany

Na stronie LEGO pojawił się już zestaw LEGO 21060 Zamek Himeji. Kupić go będzie można w sierpniu.

LEGO 21060 Zamek Himeji to zestaw serii Architecture. Składa się z 2125 elementów.

fot. LEGO

Przedstawia zamek na wzgórzu w centrum japońskiego miasta Himeji. To jedna z najstarszych budowli Japonii. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Składa się z ponad 80 mniejszych budynków o charakterystycznych dachach.

Klockowy model ma 19 cm wysokości, 32 cm szerokości i 27 cm głębokości. Ukazuje przede wszystkim górny poziom ogrodów zamkowych i zawiera cztery drzewa wiśniowe – dwa z zielonymi liśćmi i dwa z różowymi kwiatami. Bryła głównego budynku ma zdejmowaną górną część, dzięki czemu można zobaczyć uproszczony układ wnętrza. Do tego charakterystyczne wieżyczki i ścieżki.

LEGO 21060 Zamek Himeji zadebiutuje 1 sierpnia. Kosztować ma katalogowo 749,99 zł, ale ma trafić do szerszej dystrybucji, więc możemy liczyć na zniżki.

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2023.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

Artykuł zawiera linki afiliacyjne. Robiąc zakupy dzięki nim wspieracie rozwój tego bloga. Dzięki!

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE