spot_img
Strona głównaNewsyZestaw 10497 Galaxy Explorer na 90-lecie LEGO

Zestaw 10497 Galaxy Explorer na 90-lecie LEGO

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, latem pojawi się zestaw LEGO 10497 Galaxy Explorer, będący nawiązaniem do setu z 1979 roku.

Jak zapewne wiecie, w tym roku obchodzimy 90-lecie LEGO. Z tej okazji Duńczycy wypuścili na rynek zestaw Classic 11021 90 lat zabawy. Jeżeli zadowalają Was koślawe miniaturki klasycznych zestawów, to możecie go kupić i nie czytać tego tekstu dalej. Jeżeli jednak czekacie na jakieś konstruktywne zestawy, to wkrótce Wasza cierpliwość zostanie nagrodzona.

Dwa hity na 90-lecie

Czekamy naturalnie na zestaw o numerze 10305, który ma być nawiązaniem do kultowego King’s Castle z 1984 roku (numer oryginału to 6080). Wiadomo już, że nowy zamek składać się będzie z 4514 elementów. W zestawie ma być także aż 20 minifigurek oraz m.in. trzy konie. Kosztować ma ok. 1700 złotych i pojawić się na rynku w sierpniu. Więcej o tym zestawie i planowanym GWP 40567 Forestmen’s Hideout przeczytacie TUTAJ>>

A teraz pojawiła się informacja o kolejnym klasycznym secie, który ma zostać wznowiony. Zestaw LEGO 10497 Galaxy Explorer ma być reedycją setu 928 Space Cruiser And Moonbase z 1979 roku (w USA wydany był w 1978 roku z numerem 497).

Fragment instrukcji zestawu z 1979 roku.

Co wiemy o nowym zestawie?

Niestety, nie otrzymamy tutaj prawdopodobnie płaty bazowej w wersji 3D i zbudowanej na niej bazy kosmicznej/wieżyczki z nadajnikiem. Możliwe, że reedycja obejmie jedynie samego Galaxy Explorera. W zamian jednak statek kosmiczny ma być bardziej rozbudowaną konstrukcją i mieć ok. 30-33 centymetry szerokości i aż ok. 52 cm długości. Jak w oryginale, w tylnej jego części (po otwarciu wrót) będzie miejsce na kosmiczny łazik.

W zestawie mają być też – jak w zestawie z 1979 roku – cztery minifigurki astronautów – dwóch w klasycznych białych skafandrach i dwóch w czerwonych.

Zestaw ma składać się z 1254 elementów i kosztować ok. 510 złotych. Premiery spodziewać się możemy najwcześniej w sierpniu.

 

Jeżeli szukacie zapowiedzi wszystkich setów LEGO na najbliższe miesiące, to ciekawą listę znajdziecie także na Afols.pl. A jeżeli chcecie kupić zestawy retro, to znajdziecie je na ZnaneKlocki.pl.

 

***

W tym roku z produkcji wyleci wiele zestawów LEGO. Ich aktualną listę znajdziecie w naszym zestawieniu Wycofań LEGO 2022.

Po więcej nowości dołączcie do naszej społeczności na Facebooku: https://www.facebook.com/klockinews

 

Andrzej Rembowski
Andrzej Rembowski
Dziennikarz od 25 lat, fan LEGO niemal od urodzenia. Do dziś ma łzy w oczach, gdy wspomina krokodyla z Fabulandu. W dobre dni zdarzają mu się dobre artykuły. Rzadko ma dobre dni.
PODOBNE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

OSTATNIE KOMENTARZE